Nu Sam de deur van het politiebureel voor een tijdje achter zich dichttrekt, moet Witse op zoek naar een nieuwe partner. Na enkele woelige sollicitatiegesprekken vindt hij die in de persoon van Tine Smets, een empathische maar sterke en onafhankelijke vrouw. Witse loopt niet meteen warm voor Tine – volgens hem krijgt ze de job alleen maar omdat de concurrentie “nog slechter” was – maar dat kan de nieuwbakken assistente niet deren. Tine staat stevig in haar schoenen en is niet onder de indruk van Witses gebrom.

Tine Smets heeft psychologie gestudeerd en leek voorbestemd voor een carrière in het onderwijs of aan een onderzoeksinstelling, tot de dood van haar moeder daar abrupt een einde aan maakte. Toen die tijdens een roofoverval in de supermarkt brutaal werd neergeschoten, gooide Tine het roer radicaal om en schreef ze zich in aan de politieschool. Als flik deed Tine ervaring op in Brussel, waar ze haar mannetje leerde staan in de moeilijke wijken van Anderlecht en Schaarbeek. In haar vrije tijd gaat ze zeilen of waterskiën.

Uit een relatie met een collega heeft Tine een veertienjarige zoon, Simon, maar ondertussen is Tine al tien jaar samen met Mark, een zelfstandig tuinier en landschapsarchitect. Samen met hem heeft ze ook een dochter van negen, Maaike. Terwijl haar vriend zijn zaak uitbouwde heeft Tine een aantal jaar deeltijds gewerkt. Nu haar zoon Simon oud genoeg is om na schooltijd op zijn zusje te letten, heeft Tine weer tijd en zin voor het echte politiewerk. Daarom solliciteert ze voor een job als inspecteur bij de Federale Gerechtelijke Politie in Halle.

Viv Van Dingenen (° 1965) was op Eén jarenlang te zien als Veronique Van Sevenant in Thuis. In Katarakt vertolkte ze de rol van An Degreef. In 2007 nam ze deel aan Steracteur sterartiest.