Hou jij rekening met het milieu als je reisplannen maakt? Geef je mening!

Vlaanderen is tijdens het Paasweekend weer massaal het vliegtuig opgestapt. Een week skiën, een citytrip of even ontsnappen naar de zon. Staan de vakantiegangers er bij stil hoe vervuilend reizen met het vliegtuig is? Wordt het niet de hoogste tijd dat we rekening gaan houden met de ecologische impact van onze vakanties ? Een discussie in Volt, voor de thuisblijvers.
woensdag 7 april 2010
















vr, 09/04/2010 - 16:08
JEFKE
Ik heb er wel over nagedacht, maar omdat dit maar eens eenmalig per jaar is maak ik hiervan geen punt. Ik heb weliswaar een paar bedenkingen hieromtrent. Ten eertse is heel het probleem ontstaan door de jarenlange vervuilende industrie die van alles zo goedkoop mogelijk (zonder meestal rekening te houden met het milieu)zaken produceert die we meestal niet nodig hebben, zoals zware auto's maar ons gewoon door de strot worden geduwd. ten tweede zijn er meer vervuilende transportmiddelen zoals boten en kunnen we de lijn doortrekken met te stellen dat op cruise gaan ook niet kan!? Ten derde moet de overheid dan maar eens het voorbeeld geven door een kleiner modern vliegtuig te charteren ipv een zwaar vervuilend legervliegtuig op te eisen. Ten vierde, is de trein dan zo minder vervuilend? ik denk het niet aangezien nog een groot percentage van de geproduceerde energie gebeurt dmv kolencentrales en dit geldt zeker voor de meeste andere landen.Ten vijfde zou men beter eens iets doen aan de wereldwijde illegale houtkap dat de "groene long" van deze aardbol zienderoge doet verdwijnen en er steeds minder C02 gefilterd wordt.
Het is steeds de gewone man die het maar moet doen, terwijl
de grootmachten, industrie, overheid en zakenwereld (met de top van Kopenhagen nog vers in het geheugen)er helemaal geen punt van maken.
Tot besluit, begaan dat ik ben met milieu en natuur, blijf ik doen zoals ik bezig ben. Ik kan natuurlijk ook niks meer ondernemen en heel de dag op TV naar één kijken, echter geen goed idee want dit is ook niet goed voor het milieu. Weet je wat? ik ga me dan maar verhangen! Hopelijk vind ik nog een boom in de buurt waar ik te voet heen kan.
vr, 09/04/2010 - 08:16
edwardo
Beste, binnenkort vertrekken we voor vijf maanden met onze zeilboot naar Noorwegen. Gedurende vijf maanden blijft de auto dus in de garage, gaat de verwarming uit, brand er geen licht en speelt er geen radio of televisie in onze woning. Natuurlijk moet de motor van de boot af en toe wel aan maar onze bijdrage tot het milieu is dus aanzienlijk. Dat doen we nu al voor het vierde jaar.
Kunnen we daarvoor geen miliepremie krijgen?
Groetjes en succes met jullie programma.
do, 08/04/2010 - 21:19
Herman Peeters
Waarom gaat iedereen er automatisch van uit dat vliegen meer vervuild dan andere transportmiddelen? Kijk even naar deze website als je durft en breng alles in de "milieurekening".
http://www.rotterdam-airport.nl/nl/generalmenu/over_rotterdam_airport/in...
Herman Peetrs
do, 08/04/2010 - 17:41
Stijn De Puysseleir
Beste,
onlangs vloog ik met mijn vriendin naar Egypte om daar een mooi weekje te gaan duiken in de rode zee. Een aanrader! Helaas onbereikbaar gebied met de fiets of de auto.
Dat met het vliegtuig reizen ernstige schade aan het milieu berokkent is duidelijk. Er is echter de ergerlijke platvloerse en anti-wetenschappelijke mania van verkopers en operatoren om de mensen toch maar even stevig te brainwashen.
Want wat verkondigd de piloot op het vliegtuig: beste mensen, deze trip stoot per persoon niet meer co2 uit per kilometer dan aan kleine auto type smart. Ziezo, klanten kunnen op beide oren slapen en het vliegtuig pakken, of toch vooral tickets kopen.
Ik vindt het schrijnend dat mensen zich hierdoor laten inpakken en overtuigen. Ik neem het vliegtuig omdat ik er met een smart niet geraak. Maar bovenal: een smart stoot zijn CO2 niet uit in de hogere lagen van de stratosfeer. Dit geeft een enorm verschil wat betreft klimaat-impact.
Ook de volgende informatie was beschikbaar: dit zuinige vliegtuig verbruikt tijdens deze vlucht (enkel) 17 TON kerosine. Wat jammer dat we te druk bezig zijn ons geweten te laten sussen en eigenlijk niet meer durven (of willen) tellen.
Conclusie: Ik ga de komende jaren met de fiets en de trein op reis. Duiken zal dan maar exclusief in de Oosterschelde moeten...
do, 08/04/2010 - 16:18
Stella Van Hofstraeten
Waarom reageren veel mensen zo verdedigend vanaf het moment dat er aan hun behoefte aan luxe wordt geraakt?
Ik vlieg niet, uit respect voor het milieu en uit respect voor mensen die het met veel minder luxe moeten stellen dan wij. Ik hoef niet naar een ander continent om me gelukkig te voelen en van vakantie te kunnen genieten. Je raakt trouwens met de de combinatie trein en eventueel auto op schitterende plekken in Europa!
do, 08/04/2010 - 14:48
cesar
waarom zoveelruchtbaarheid rondhet milieu
dat ze eerst beginnen met oorlog en raketten
te bestrijden .
onze atmosfeer is als een ballon
met de gaten die er ingeprikt worden door raketten
verkleint deze door de ontsmapping van lucht
en zo wordt de concentatie van co2 en andere
vuiligheid steeds groter !!!!
do, 08/04/2010 - 13:40
anoniem
Totaal niet: de politiek heeft nu dezelfde invloed als de kerk in de middeleeuwen op de bevolking had: terreur, voornamelijk mentaal en financieel, schuldgevoelens aankweken bij de mensen. Hallo! Wij komen hier op deze wereld, en wij mogen de natuurlijke bronnen gebruiken om in ons onderhoud en leven te voorzien, ook al zijn die bronnen misschien uitputtelijk. Wie zijn politici of groene jongens om ons te dicteren wat we wel of niet mogen doen, waarom altijd die psychologische schuldgevoelens aanpraten? We leven maar 1 keer, dus, laat ons genieten van dat leven, ipv altijd maar schuldgevoelens te krijgen als ge een sch**t laat, met uw auto rijdt, met het vliegtuig op vakantie gaat, een sigaret rookt, of vlees eet. Het moet nu eens gedaan zijn met dat politiek correct gedoe! En ja, VRT is hier ook in hetzelfde bedje ziek: altijd de groene alarmisten aan het woord laten, hetzelfde klimaatdiscours aanhouden terwijl er voldoende bewijzen zijn dat er met het klimaat niets abnormaals aan de hand is, dezelfde groene en politiek correct denkende lobby's onderhouden en een spreekgestoelte geven om hun ideologie draaiende te houden. Nooit hoor ik op TV of op de radio een gast die alle idee fixen als kaartenhuisjes kan laten ineenstorten. Zo iemand wordt nooit uitgenodigd, ah nee, natuurlijk niet, want de VRT is een staatsinstelling die politiek gekleurd is en overheidsgeld ontvangt, dus ze moet de ideologie van de heersende politieke klasse onveranderd uitdragen. Dit getuigt echt van censuur en een gekleurde berichtgeving. Totaal journalistiek onverantwoord! Kijk eens naar het buitenland, daar heeft de pers een veel grotere vrijheid (Nederland bijvoorbeeld), en daar zie je zowel tegenstanders als voorstanders aan dezelfde tafel debatteren. Over al deze "gevoelige" dossiers (waardoor de staat inkomsten kan delven door de mensen dom te houden) wordt nooit enige kritiek geduld, de mensen moeten slikken wat er in hun strot geramd wordt, ge moogt als burger in dit land geen eigen keuzes meer maken, of ge wordt op één of andere manier afgestraft (meestal financieel). Alles wordt voorgekauwd, ge moet niet meer nadenken, ge moogt niet meer nadenken, en ge zult betalen. Dat is het bestuur van dit land. Mooi is dat.
Dus mensen, leef en geniet, je leeft maar één keer. De natuur heeft al veel ergere rampen doorstaan dan wat er zogezegd nu aan de hand is op klimatologisch vlak.
do, 08/04/2010 - 13:08
gaby
ik ga op jaarbasis verschillende malen op verlof. Daarbij boek ik maximum 1 verlof met het vliegtuig en mijn andere verloven met de wagen. Indien mogelijk doen we ook carpooling.Als ik een docu zie van bv Thailand kan het wel eens kriebelen maar de natuur,de habit van de mens dicht bij huis kan mij toch nog steeds boeien.
do, 08/04/2010 - 12:28
Willem
Groot gelijk Seb! Niets aantrekken van het feit dat de aarde naar de vaantjes gaat. Après nous le déluge! Dat er meer overstromingen zijn (Rio, enz…), hevige tornado's, verwoestende orkanen en veel meer aardbevingen kan ons niks schelen: als het maar niet bij ons is (alhoewel: het weer is ook hier ruwer geworden met overstromingen en windhozen voor gevolg). Wat nu de luchtvaart betreft: sinds ze op grote hoogte (+10.000 meter) vliegen om sneller te kunnen vliegen en op die hoogte minder verbruiken is er wel iets waarmee (nog) geen rekening gehouden wordt, namelijk: op die hoogte is er geen regen om de CO2 op te vangen (eigenlijk op te lossen) zodat de CO2 daar accumuleert en maar traagjes (na jaren) naar beneden komt. Vandaar de erg toegenomen opwarming van de aarde, wat zich vertaalt in de vele toegenomen rampen (ook aardbevingen want de inwendige activiteit van de aarde neemt ook toe). Ook de toegenomen sneeuwval en koudere winters heeft hiermee te maken hoe paradoxaal dit moge klinken want: meer opwarming betekent meer waterverdamping vooral in het tropisch en subtropisch gebied en daar hoofdzakelijk op zee maar ook op land (droogte in bvb Afrika maar wat kan ons dat schelen dat die negertjes creperen, niet waar Seb; als wij het maar goed hebben). Dit water komt in de vorm van wolken naar ons en veroorzaakt hevige onweer in de zomer en natuurlijk hevige sneeuwval in de winter, afhankelijk van de luchtstromingen en winden.
do, 08/04/2010 - 10:08
seb
Ik trek mij daar niets van aan. Zoals die man in het programma zei, "als ik niet op die vlieger zit zal hij ook wel vertrekken zonder mij". En verder ben ik van mening dat het een goede zaak is dat vliegtuigmaatschappijen de kosten drukken om goedkope tickets te kunnen aanbieden. Ik heb zo een beetje gehad met al die groene en wereldverbeteraars. De man in het programma mag met zijn caravan zoveel reizen hij wil, dat is zijn goed recht, maar ik geniet er niet van om uren in de wagen (in de file) te zitten en dan ter plekke in zo'n doos op wielen te kruipen. Geef mij maar de vlieger en een goed hotel zodat ik van mijn welverdiende vakantie in de zon kan genieten.
do, 08/04/2010 - 09:46
Herman
Ik ga elk jaar meerdere keren op reis (één grote reis meestal binnen Europa en enkele kleine trips naar NL, D of F) en probeer daar toch rekening mee te houden. Maar ik moet toegeven dat het niet eenvoudig is en dat er in de loop van de laatste 20 jaar heel wat veranderd is qua transportmodi. Om de twee jaar ga ik met wintervakantie in de Alpen. Ik reis steeds met de trein ernaartoe. Tot 2003 was dit zeer vlot met nachttreinen: ca. 22:30 u vertrok je in Brussel en 's morgens ca. 8:3O u was ik bv. in Kandersteg in de Zwitserse Alpen. In de jaren negentig zat deze trein behoorlijk vol. Tegenwoordig moet je met dagtreinen en meestal nog enkele malen overstappen. Afgelopen winter boekte ik een HST via Duitsland en deze was geannuleerd door de sneeuwval. En de toeristen die naar deze wintersportoorden sporen, haken de laatste jaren veel af. Een treinticket naar Zwitserland h/t kost al snel een goede 2OO EUR. Voor dit geld kan je in Europa gemakkelijk een vliegtuigticket kopen. Ik heb dus de indruk dat vliegen wat 'te goedkoop' is en daardoor meer toeristen trekt. Treinreizen zijn duurder en niet praktischer geworden.
En vervoer/reizen per schip blijkt ook zeer vervuilend te zijn. Je moet dus heel wat puzzelen en er voor over hebben om de juiste transportwijze te vinden. Ik denk dat dit voor vele mensen er teveel aan is bij het boeken van hun vakantie.
do, 08/04/2010 - 09:30
jannie
Nog effe dit:
echt belgisch, als er over iets gepraat of gediscussieerd moet worden word meer dan eens gezegd:
Ze zouden beter...andere dingen veel meer uitstoten, raketten..firmawagens,industrie...chinese industrie...politiekers en koning...
Het ene sluit het andere niet uit, maar zo praten helpt een zakelijke discussie niks verder, alleen de belgische(menselijke) mentaliteit van doe maar uw goesting, hou zeker geen rekening met uw medemens "eigen IK eerst"
do, 08/04/2010 - 08:47
jannie
Miljeu en miljeu, eigenlijk weet ik er te weinig van af om mij duidelijk uit te spreken.
Wel weet ik dat de vliegtuigmaatschapijen oneerlijke concurentie aangaan met andere vervoersmaatschappijen door geen accijns en BTW te betalen op hun brandstof.
En dan mag die man van de luchtvaartmaatschappij nog zoveel zeggen dat zij een heleboel andere taxen en toelagen betalen, dat doen de andere vervoersmaatschappijen ook...wegentax, parkeermeters, autoroutevignetten, betaaltunnels,noem maar op.
Zelf ga ik met bus, trein, ferry naar bijna overal ter wereld.
Ben verleden jaar nog naar Thailand geweest zonder te vliegen.
Maar ja, ik begrijp wel als je weinig tijd hebt gaat dat zomaar niet.
Voor mij persoonlijk is ook de reis zelf een doel van mijn reizen.
In totaliteit denk ik dat vliegen het meest vervuilende van alle vervoersmiddelen is, maar zoals ik reeds zei, ik weet er te weinig vanaf.
Graag echte faktacijfers, zonder leugens, maar tja, waar krijg je die?
do, 08/04/2010 - 08:10
kees vd weegen
is gewoon onzin kijk naar de afgelopen winters hoezo op warming? het
het is gewoon geld klopperrij de hele mileu kwestie?
do, 08/04/2010 - 07:07
Martine
Nee zeker niet ,er zijn andere dingen die veel meer uitstoten Raketten o,a,
do, 08/04/2010 - 01:21
Roel
Hoeveel zou de uitstoot zijn van het autotje met't campingkarretje? lekker in de file, ...heerlijk
Er zijn mensen die hun boterham verdienen met de luchtvaart, die boterhammen worden kleiner en kleinder.
luchtvaartmaatschapijen worden langs alle kanten belast, terwijl zij het net zijn die er voor zorgen dat mensen meer kunnen zien dan enkel hun eigen tuin.
do, 08/04/2010 - 00:22
De Pooter J
Hier gaan we weer met de onzin. sorry maar ik lig daar niet wakker van. Nu gaat het er weer over wie het ongezondste is. De spoorwegen of het vliegtuig. En wat hoor ik weeral in de eerste plaats vallen ? Juist ja, zoals de vorige vraag van het roken, ( men moet gewoon het vliegen veel duurder gaan maken ), daar kwam het weer op neer. Niet wie van de 2 het ongezondste is maar ( geld geld geld en nog eens geld ). Daar draait het weer om. Het valt ook wel op dat het weer over een staadsbedrijf gaat waar een vertegenwoordiger voor zat . ( De Trein is dus nog van de staat ). Nee nee, de trein verliest aan poppulariteit (wat ze hun eigen en ons erbij altijd bevoorloochenen met het tegendeel zogezecht te bewijzen maar later toch weer uitlekt in de pers dat ze zoveel reizigers niet hebben dan aanvankelijk gezegd werd door hun vertegenwoordigers). Dus beste alternatief is ( we gaan de privesectoren eens aanvallen omdat zei het beter doen dan het onze en dat ze daarmee nog eens het millieu heel hard aantasten met hun kerosine). Soms vergeten op wat de treinen reiden? Aangedreven door kerncentrales waarvan het kernafval nog eens paar 100 jaar dient opgeslagen te worden om ongevaarlijk voor de mensheid en van kernbestraling te worden? De paar 1000 zware diesellocomotieven die ook zowel in passagiersvervoer en goederenwrachten worden ingezet die er dagelijks rijden? Waardevolle natuurgebieden, onteigeningen en ga zo maar door, dat er moet aan geloven omdat ze een treintrajectje willen bijbouwen ? Waw, goed bezig en zeer bevordelijk voor het ecosysteem, vervuiling en opwarming van de aarde. Laat me dus niet lachen aub. Ik ga 2 keer per jaar op reis met het vliegtuig en lig er nu eens niet wakker van wat dat vlieguig dan uitlaat in de lucht. Ik lig wakker dat ik heel hard moet werken en dat ik verdorie heel blij ben ik me 2 keer per jaar kan ontspannen om al mijn druk, stres, spanningen, geluiden van de fabrieksmachines en ga zo maar door, achter mij kan laten om toch nog een beetje mens te kunnen blijven. N.B. al vergeten dat vliegen ooit alleen voor rijkelui was weggelegd? Toen hoorde ik de spoorwegen nog niet klagen dat dat die vliegtuigaatschappijën zo vervuilend zijn. De discutie is dus weer een van staadsbelang die dringen, nee ( héél dringend ) geld van doen hebben voor hun eigen slordigheid met ons belastingsgeld. Als ze aan poppulariteit willen winnen, zullen ze hun treinstellen beter eerst eens goed onderhouden ( want in veel treinen zie ik zelfs door de vuile ramen van de trein) niet meer dat het een trein moet voorstellen, stipter laten reiden en ( het belangrijkste ) de prijzen mss juist eens met de helft goedkoper maken ipv van andere producten die een doorn in het oog zijn voor de staad, gaan te zeggen dat ze nog eens zo duur moeten worden, zoals bijvoorbeeld ( het roken )waar ze nu al een miljarden winst mee opstrijken per jaar. Maar ja, dat heb je he als je 100 miljart per jaar hebt en er 150 miljart wil op doen .
wo, 07/04/2010 - 23:59
Ludwig
Wat de heer Turf van BBL vertelt klopt niet. Als je echt de vergelijking wil maken van de impact op het milieu tussen enerzijds het vliegtuig en anderzijds zijn wagen met caravan denk ik dat je het toch wat ruimer moet zien dan enkel CO2 uitstoot.
Het vliegtuig wordt intens gebruikt waardoor dagelijks tot 500 mensen met dat vliegtuig van A naar B reizen. De levensduur van een vliegtuig is daarenboven langer dan die van de doorsnee wagen. Zijn auto wordt enkel door 1 gezin gebruikt, staat veel stil (en die caravan nog meer) waardoor de milieuschade door de productie en slopen van de wagen in verhouding zeer groot is.
Als er 1 transportmiddel is dat op het gebied van duurzaam reizen slecht scoort is het een wagen met caravan ! Collectief transport, zoals trein, autocar of vliegtuig zijn mijns inziens beter voor het milieu op voorwaarde van een hoge bezettingsgraad.
Duurzaam reizen houdt trouwens ook een bijdrage aan de plaatselijke bevolking en de locale economie in door te logeren in een bed & breakfast of hotel... Reizen met een caravan is alles behalve duurzaam reizen..
wo, 07/04/2010 - 23:13
Gert
Hoeveel publiciteit en sensibilisering is er de laatste 2 jaar al niet geweest voor de rokers. Ja, ja ook CO2 gebonden zeker..
Wanneer gaat men eens iets uitvinden om de snoepverslaving tegen te gaan?
De reclametest van volt vind ik meestal leuk maar nu kon je heel duidelijk zien dat dit getruckeerd was.
En als het al niet lukt met een klein tafeltje dat moet je dit zeker niet proberen met een BMW, want dat zorgt dan weer voor veel CO2 uitstoot.
wo, 07/04/2010 - 22:54
joris
ik houd rekening met het millieu als ik op reis ga. Ik ben niet zo'n verre reizer mede door met millieu rekening te houden en dan in te zien dat je niet ver hoeft te reizen om eender welke vakantie te hebben. In de Europese landen kan je ook een luie vakantie beleven, een week op aan't strand liggen of aan de bar zitten.
Of avontuurlijke of sportieve vakanties beleven kan ook in Europa.
Allé swat, ik vind dat mensen meer moeten afwegen wat voor reis of vakantie ze eigenlijk willen en zoeken en dat ze daarvoor soms ni te ver gaan en dus bv onnodige vervoersmiddelen nemen zoals vliegtuigen die het millieu heel hard schade aanbrengen.
Grtz, Joris
wo, 07/04/2010 - 22:53
André
Volt : Hersenspoeling ten voordele van de "ecologisten" door schuldgevoelens te genereren bij de gewone man. Zoals vroeger (en nu ?) ieder kind van de katholieken de doodzonde meekreeg en 'n zondaar is, waren wij voor de blauwen economische exploiteerbaar en voor de groenen is nu ieder kind vanaf de geboorte 'n vervuiler en dus te knechten! De exakte wetenschap staat echter niet stil en vandaag heeft het vliegtuig de "Solar Impulse " zijn eerste vlucht puur op zonne-energie uitgevoerd.
(googelen).
wo, 07/04/2010 - 22:52
Joseph Driesen
Ik hou geen rekening hiermee.
Als ge spreek over CO 2. Stop dan met Raketten af te schieten.
Hoeveel CO 2 is dat elke keer,om de 5 minuten vertrekt er een Rakket
wo, 07/04/2010 - 22:48
Gert
Ik heb het ook goed voor om ecologisch te denken maar daar moet de kleine man niet voor boeten.
Men zou beter eens kijken hoeveel vervuild wordt door de industrie, firmawagens, ....
Ook het feit dat men in alle kantoren/gemeenten zoveel licht laat branden is belachelijk.
Als men in verschillende delen van Belgie bedrijven zou vestigen, dan kan iedereen dicht bij huis gaan werken en hoeft niet iedereen uren in de fille te staan of in stinkende wagons/bussen plaats te nemen die op de niet piekuurtreinen quasi leeg rondrijden.
Daarentegenover de man in de straat beschulidgen die met zijn zuurverdiende centjes, waar hij al heel wat belasting en ecotaxen op betaald heeft, 1 maal probeert te ontspannen per jaar is een druppel op andere hete platen.
En wat voor zin heeft het als ik 1 maal per jaar het vliegtuig niet neem terwijl 15 managers in het bedrijf maandelijks het vliegtuig nemen...
Dat men ook maar eens gaat kijken naar Azië. Wat daar allemaal van vervuiling gebeurd is hier ondenkbaar en daar wordt alles getolereerd.
Dan kan men ook eens de scheepvaart gaan aanpakken. Hoeveel wateren zijn er al niet vervuild door de ongelukken met schepen die olie hebben verloren.
Is het ecologisch verantwoord om zoveel regenwoud weg te hakken?
In België wordt alles ook volgebouwd zodat beton de overhand krijgt ipv groen, wat ook zal gevolgen hebben op allergiën, overstromingen,...
Als men dan toch ecologisch wil doen, ga dan ook niet met de auto op vakantie maar blijf in je eigen tuin of ga met de trein naar zee.
wo, 07/04/2010 - 22:08
toeristje
Ik heb mijn laatste sigaret net 1 maand geleden gerookt. Heb geen schrik dat je iets zal missen, het is zalig om die drang niet meer te hebben naar een sigaret. En het uitgespaarde geld wordt besteed aan een volgende reis !
wo, 07/04/2010 - 22:05
Mickey Verheyen
Ja, ik houd rekening met het milieu. Ik heb mijn wagen 18 jaren geleden verkocht en besloten geen nieuwe meer te kopen. Ik fiets veel en neem het openbaar vervoer. Ik vlieg ook niet meer tenzij het niet anders kan, vb : de laatste 7 jaren heb ik 2 keer gevlogen naar Italië in functie van een academische opleiding.
Sinds ik werkloos ben heb ik geen behoefte meer om "op vakantie" te gaan en dat maakt het gemakkelijk.
Ik doe uitstappen met Natuurpunt en wij doen aan kostendelend vervoer, 5 eurocent per km. Vorige zondag reden we met 7 volle wagens van Wilrijk naar het Walenbos (buurt Diest). Ik betaalde 7.50 euro voor de hele reis. Wij houden ons ook aan milieuvriendelijke snelheid en ik leer altijd nieuwe mensen en interessante plekjes kennen in binnen- en buitenland.
wo, 07/04/2010 - 22:02
Veerle
Eerste keer dat ik keek en meteen gestopt met kijken toen ik hoorde dat het resultaat van de reclametest van BMW gebruikt werd als lokmiddel in de hoop dat ik zou blijven kijken. Is echt verschrikkelijk. In het jounaal idem. Ben ik de enige die zich hierdoor net laat wegjagen en zich mateloos ergert? Gelukkig kan ik via internet enkel bekijken wat ik wil bekijken, dus daarvoor dan toch merci.
wo, 07/04/2010 - 21:52
Verhellen Lieve
Ik weet dat vliegen niet goed is voor het klimaat maar ik blijf vliegen! Het is tijdsbesparend en het brengt je naar mooie bestemmingen. Het is bovendien veilig en comfortabel. Het gaat om vakantie met mijn gezin en dat is belangrijk, zelfs al wordt het duurder.
wo, 07/04/2010 - 21:45
R Muller
Mijne heren.
Reizen naar latijns america zonder vliegtuig is vragen
om zinloze opmerkingen hoe geraak ik namelijk 10.000 Km
ver wer zonder een wegen net verbinding te hebben in de
Atlantische oceaan.
Van mij is dit thema maar een opmerking waard:
EEN HOOP ZINLOOS GEZEVER OP EEN BERG kan de mensheid
absoluut niks mede.
Ik ga in mei de 4 daagse ronde voor kanker rijden 1000Km
op mijn course fiets dan ben ik tog voor 2 vliegen in
een klap bezig voor het goede doel.
Een tip laat dergelijke zinlose domme discussies er niet op
los want dit staat te ver van de hedendaagse realiteit en voor
mensen die een paar actieve hersencellen aan boord hebben
voor zinloze frustratie.
wo, 07/04/2010 - 21:39
chrisje
Wat een larie en apenkool wat jullie zeggen over roken en niet roken, een jonge vrouw die niet eens weet wat roken is. Mijn grootvader is 98 geworden, een rokende schouw en astma patiënt, spijtig genoeg van de trap gevallen of hij had veel ouder geworden, mijn vader astmapatiënt is 70 geworden en spijtig genoeg door een stagaire verpleegkundige die hem een verkeerd infuus gaf in plaats van het infuus klaar te maken voor toediening gaf ze hem het infuus met de leiding niet van lucht vrijgemaakt, KLOTTE, ik weet genoeg, als je tijd gekomen is dan ga je met roken met drinken of zonder roken zonder drinken. Anders zie je maar eens naar zovele jonge sportmannen die plots hun geest geven. Waar zit jullie verstand. Groetjes.
wo, 07/04/2010 - 21:30
dirk
CO2-taks is een zoveelste verkapte belasting. Door een bepaald bedrag af te staan, gaat de lucht niet zuiverder worden. Op minder dan 1000 km van Brussel is de industrie nog 1000 maal vervuilender dan de luchtvaartindustrie. Dan spreek ik nog niet over de Chinese industrie, daar is de lucht zo vervuild door de uitlaat, dat ik soms dagen na elkaar geen zon bespeur door de "fog"
Rij dus gerust met uw caravan naar Spanje, maar hou dan ook rekening met de totale Co uitstoot van uw wagen, de faricatie van uw auto, caravan en alle toebehoren wat je meeneemt. Je zou versteld staan.
wo, 07/04/2010 - 21:24
Jasmien Dhondt
De vliegtuigen vervuilen inderdaad de lucht.
We moeten echt iets doen , voor het te laat is .
We verpesten de natuur , dus ook onszelf.
We kunnen toch ook in de buurt op vakantie gaan
en anders gaan we toch gewoon met de boot (zeilboot).
We moeten nu ingrijpen voor het te laat is .
Anders gaan we (binnen een paar jaar) er allemaal aan!
Jasmien,11 jaar
wo, 07/04/2010 - 21:22
De Backer Christophe
Na de zovele inspanningen die reeds zijn geleverd door de luchtvaart staat de evolutie niet stil. Lichtere vliegtuigen, nieuwere stillere en zuinigere motoren enz... En dan komt er iemand dit afkraken en uitspraken doen die volledig de waarheid verdraaien. Vliegen is vervuilend maar per vervoerde passagier veel groener dan een auto of HST.
Reeds enkele jaren geleden is bewezen dat een HST inderdaad niet zo milieuvriendelijk is zoals altijd is en wordt beweerd. Met een auto (dus max 4 personen) lekker gezellig naar Kroatië rijden kan wel gezellig zijn maar een schandalige uitspraak nadat je onwaarheden verteld over de toch wel schonere luchtvaart.
Toch wel jammer dat er zoveel geld naar onderzoeken gaat en de resultaten hiervan zomaar worden verdraaid, zielig...
wo, 07/04/2010 - 21:21
Joelle
Ik heb geen wagen. Ik ga werken met de fiets of te voet. Als ik grotere verplaatsingen moet doen, neem ik het openbaar vervoer. Als ik uitga met vrienden proberen we zo veel mogelijk te "carpoolen". Ik gebruik zoveel mogelijk kladpapier. Ik sorteer mijn afval. Ik laat de kraan niet constant lopen als ik mijn tanden poets. Ik maak gebruik van spaarlampen. Ik rook niet en laat mijn sigaretten dan ook niet rondslingeren op straat of vervuil de lucht niet met die vieze rook...
Een gans jaar probeer ik mijn bijdrage te leveren aan het milieu.
Mag ik dan alsjeblieft ook 2x per jaar op vakantie met het vliegtuig? Niet iedereen wil op vakantie met een "sleurhut" naar de Ardennen. Wat ook veel uitstoot van Co2 veroorzaakt, als je zo'n zwaar geval moet voortslepen.
De trein is ook geen optie. Ik wil geen 2 dagen onderweg zijn om mijn bestemming te bereiken met de nodige stress onderweg. En aan de andere kant van de oceaan zijn ook veel mooie plekken om te ontdekken.
Sorry nee, ik hou er dan voor één keer geen rekening mee.
En neen, ik vind het zeker ook niet te goedkoop.
wo, 07/04/2010 - 21:18
steven
Ja ik hou daar rekening mee, ik ga het liefts gewoon ergens met de wagen naar de ardennen of zee. Ik versta niet waarom mensen in het algemeen het noodzakelijk vinden om anderen to overbluffen met een zo ver mogelijke vakantie er moet een serieuze mentaliteitsverandering komen als we iets aan de vervuiling willen doen, reizen is verlavend.
Ik heb ook mijn uurtjes fysica achter de rug en mij maak je niet wijs dat een bepaald voorwerp verplaatsen in de lucht minder energie vergt dan het verplaatsen over land (rijden) en bij voorkeur zelf varen.
wo, 07/04/2010 - 21:17
walter
Ik wil best wel minder vliegen en probeer zo weinig mogelijk te vliegen maar wat zien we: vroeger had je directe treinen van Brussel naar Kopenhagen, Berlijn, Rome, Venetië, Milaan,en nog een aantal andere steden.Het waren zeer confortabele nachttreinen, maar die zijn allemaal afgeschaft. Ook de slaaptreinen die je auto meenamen naar Bologna, Ancona en Zuid-Frankrijk: allemaal afgeschaft.Ja, wat moet je dan? Dan toch maar vliegen.
wo, 07/04/2010 - 21:16
Gerard Kuis
volgens mij zijn er heel veel andere zaken om co2 uitstoot te verminderen,als je ziet hoeveel verlichting er wereld wijd onnodig brand en de grote wagens met vaak een persoon erin, volgens mij is daar veel meer te winnen.
wo, 07/04/2010 - 21:16
willy verhavert
elke verplaatsing die met een voertuig wordt gemaakt geeft ten alle tijde een vervuiling. Ieder moet voor zich kunnen uitmaken in hoeverre zijn verplaatsing een echte noodzaak uitmaakt. Men moet nu niet krenterig worden en een beperkte blik op de wereld krijgen. De evolutie is nu éénmaal zo dat de wereld in zekere zin kleiner is geworden en niemand wordt verplicht zijn beweging uit te breiden.Een evenwicht is het beste als oplossing.
wo, 07/04/2010 - 21:16
TITS GUIDO
Geachte,
Eerlijk gezegd dat gedoe over het milieu komt mij stilaan de keel uit.
Ik houd natuurlijk geen rekening daarmee. Voor wie of wat? Voor onze kinderen? Als er binnen duizend jaar al problemen mochten zijn, is er niemand meer die daar nog over zaagt
wo, 07/04/2010 - 21:15
Bert
Ik heb nog nooit het vliegtuig genomen.
Ik snap ook niet waar zo veel mensen het geld vandaan halen om zo vaak op reis te gaan. Ik plan al meer dan tien jaar om eens op vakantie te gaan, maar da's zo duur voor een werkmens.
wo, 07/04/2010 - 21:15
Véronique
Ik ga na een hele termijn werken, graag eens op reis. Heel dikwijls met het vliegtuig. Ik heb dan geen stress ivm de auto en de files. Op mijn werk heb ik stress genoeg.
Misschien is het een goed idee om de politici en staatshoofden samen te laten reizen ipv een privéjet in te schakelen. Concreet voor ons land zou het misschien ook kunnen verminderen moest ons vorstenhuis de vliegtuigen van het leger niet meer opeisen om naar familie in Spanje te reizen. Zij hebben niet hetzelfde werk verzet als ik, betalen niet voor het ticket en delen hun vliegtuig niet met anderen maar verbruiken en vervuilen minstens evenveel..
Neem de gewone mens zijn vakantie niet af...
Bespaar op diegene die privévliegtuigen hebben of die opeisen..
wo, 07/04/2010 - 21:15
Myriam Peeters
Mensen willen tijdens hun (korte) vakantie ook graag wat genieten en eventueel een reis maken naar eender welke bestemming. Indien je de prijs gaat verhogen tref je weeral de gewone arbeider die zich zulke reis niet kan veroorloven.
Mensen moeten zich ook nog een beetje kunnen ontspannen.
Op tien minuten tijd kan men niet heel de problematiek van "CO2"- uitstoot oplossen, of allerlei alternatieven aanpakken.
wo, 07/04/2010 - 21:14
Guy
Als we allemaal met de auto op verlof gaan , nog meer file met als gevolg nog meer co2 . En wat met de mensen die naar een verre bestemming gaan , meer verlof vragen want als ge met de trein of auto naar Thailand gaat zult ge niet toe komen met 20 dagen . Wat gaat men doen met alle zware wagens waar maar 1 persoon in zit ?
wo, 07/04/2010 - 21:14
Roos De Fraine
De man van de vliegtuigsector zei:Je moet vliegen met een toestel dat weinig uitstoot.... Pardon meneer? Wanneer ik een ticket boek, dan heb ik weinig keuze, ik zal vliegen met het toestel dat de vliegtuigmaatschappij voor die vlucht inzet...
wo, 07/04/2010 - 21:14
Marie-Ange
Neen, aangezien op vakantie gaan een recht is waar we allen van gebruik moeten kunnen maken, op welke manier dan ook. In het dagelijkse leven kunnen we al niet anders dan ons bewust zijn van het milieu, we worden ertoe gedwongen. Dus tijdens de vakantie mag het even anders zijn.
wo, 07/04/2010 - 21:11
Mario Van der Veken
Met het gezin hebben we besloten niet meer te vliegen voor fun/vakantie.
Professioneel probeer ik ook vliegen te vermijden. Dat lukt meestal maar niet altijd.
Europa is prachtig en best bereikbaar per auto of (slaap)trein.
Vrijdag vertrekken we met een gehuurd busje naar Zwitserland. Op die manier gaan we met 7 mensen in één wagen ipv twee.
PS. ik heb een auto van de zaak dus dat gehuurd busje is echt wel een kostvoor ons; alleen voor het milieu ...en de fun
wo, 07/04/2010 - 21:11
serge
Ik vlieg 3 maal per jaar naar Thailand en dat is eigenlijk niet mogelijk met trein of auto . Ik ben er trouwens van overtuigd dat vliegtuigen minder vervuilend zijn dat auto's . De meeste auto's worden gereden door 1 persoon terwijl vliegtuigen steeds meer dan 80 % vol zitten ( meestal 100% ) . Bij trein idem , treinsporen aanleggen kost enorm veel CO2 , meer dan de luchthaven op zich en ook bij wegen is dit zo . Treinen rijden op elektriciteit ( in onze regio toch meestal ) en de elektriciteit moet ook ergens vandaan komen .
wo, 07/04/2010 - 21:11
Karel Van Hilst
Ja ik hou al jaren rekening met het milieu als ik reizen plan!
:-)
En meer... ik ben al 35 jaar veggie... dus... Als je weet dat de broeikas gassen veroorzaakt door de veehouderij vele malen groter is dan die van de hele transprotsector samen... is deze hele vraag eigenlijk van weinig tel: een micro duppel op een heel hete plaat!!!
Wil niet zeggen dat eco reizen niet belangrijk is voor mij, in tegendeel!!!
wo, 07/04/2010 - 21:11
magda van der donck
wij gaan elk jaar met de auto op reis en houden geen rekening met het milieu.als je rondreist in een land is het moeilijk met openbaar vervoer zeker naar kleinere dorpen
wo, 07/04/2010 - 21:10
Rudi
Nee hoor...als ik op verlof ga kan ik geen rekening houden met het milieu. Laat eerst de heren van de Europese Commissie maar eens het goeie voorbeeld geven. Die nemen het vliegtuig om van Brussel naar alle kanten van Europa om te "vergaderen". En laat de chinezen ook maar eens een beetje ecologisch gaan handelen.
En wat te zeggen van het koningshuis dat het vliegtuig gebruikt als transportmiddel bij uitstek!!!
wo, 07/04/2010 - 21:09
roel
Naar mijn mening is de mens(heid) te nietig om ook maar voor een zeer klein deel invloed te kunnen uitoefenen op het wereldwijde klimaat. Eerder ben ik geneigd de activiteiten van de zon te zien als de oorzaak van klimaatsverandering.