
Ook het gevoel dat je de enige bent die 70 kilometer per uur rijdt ter hoogte van werkzaamheden op de autoweg? Volt deed de test en ging – de verborgen camera netjes geïnstalleerd – cruisen langs wegenwerken. Werd de anonieme controlewagen van Volt massaal ingehaald? Werd er massaal gecontroleerd? Minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits komt de resultaten van de Voltenquête becommentariëren.
woensdag 1 september 2010
















do, 02/09/2010 - 19:12
Anouck
Het valt op dat wanneer je in Frankrijk rond rijdt en er zijn werkzaamheden, iedereen zich perfect aan de snelheid houdt... Hier in Belgie veegt iedereen zijn voeten eraan.
Heb het zelf ondervonden toen ik na vakantie van Frankrijk naar Belgie reed.
do, 02/09/2010 - 18:59
Johan Driesmans
Ik doe dagelijks het traject in Bertem.
Ik hoor het iedereen graag zeggen dat je 70 moet rijden, maar dat is gewoon je eigen leven riskeren. De vrachtwagens rijden dan vlak tegen u aan en beginnen met hun lichten te flikkeren.
Van miserie ben ik dan maar een 80 te rijden dan is het doenbaar.
Pak de hardrijders hard aan en zeker de buitenlanders, lees NL, PL, ... dat zijn de ergstens en niet alleen de vrachtwagens.
do, 02/09/2010 - 17:34
Patrick
- Mensen zouden toch al eens mogen beginnen doorhebben dat de snelheidsmeter van hun auto overschat. Mijn Golf V overschat ongeveer 10% (aan 110 op de teller geeft mijn tom tom een effectieve snelheid aan van 100 km/h). Vrachtwagenbestuurders gebruiken ook die effectieve snelheid. Ik passeer regelmatig langs de werken op de E17 (rond Deinze) en mij valt het toch op dat de meeste vrachtwagens niet sneller rijden dan een effectieve 70 km/h).
- Hetzelfde kan ik niet zeggen van de automobilisten. Onlangs was er tussen de "file" vrachtwagens een opening van een 100 m. Ik was die aan het inhalen aan iets hoger dan 70 km/h. Uiteraard vond een bestelwagen het dan nodig om me rechts in te halen (want ik had die opening van 100m. niet voldoende gevonden om hem doorgang te verlenen).
- Ik rij op dergelijke plaatsen altijd iets te snel, om de vrachtwagens niet te hinderen, maar ik ga daar ook niet sneller rijden dan een effectieve 75 km/h. En dan mag die achterligger op 2 cm. van mijn achterbumper rijden...
do, 02/09/2010 - 16:38
elvira
Ook hier in de ardennen(Eupen/Malmedy en omgeving wordt geraast van kan niet meer: in plaats van 50-70-90Km.wordt er gereden aan 70 en meer/aan 90 max.gaat het tot meer dan 200Km.,voorbijsteken te onpas, de blinker niet gebruiken.Het dorp binnenrijden met meer dan 70Km.Heb dat eens per ongeluk gedaan en dat heeft me toen 7.700Bfr.gekost. In Duitsland in een radarval met meer dan 85Km.per ongeluk gereden. Had niet opgepast en overzag dat ik nog in de 50Km.zone reed:220Dm. en een maand rij- verbod in Duitsland te rijden. Dat waren twee goede lessen die ik nooit zal vergeten.Want dat geld had ik niet en toch moeten betalen.Ik kon dan naar het OCMW-echt beschaamd was ik.
In 1989 had ik een AX-Citröen met 45Ps.gekocht en toen ik richting Sterrebeek vanuit Eupen (volgetankt) reed wou ik de auto eens goed uit proberen en reed met 140Km.in plaats van de toegestane 120Km., natuurlijk uitkijkend of er nergens controle stond en met twee kleine kinderen in de auto, wel schoon braaf met de gordel aan (zal nooit zonder gordel rijden-voel me daarmee echt veilig en zit waar ik moet zitten,heeft me al drie keer bij een zwaar ongeval zonder schuld het leven gered). Nu ik den 10Min.vroeger bij mijn moeder aangekomen-krunkelde van de pijn in de rug en verschrikkelijke hoofdpijn EN 21 LITERS BENZINE VERBRUIKT. Teruggereden met 120Km. en heb in Eupen weer volgetankt:7LITER OP 164Km.Also houd je maar aan de opgelegde kilometers,want het brengt echt niets op.Bij mij voor de huisdeur gebeuren genoeg zware ongevallen genoeg.Ook al heb ik eerlijk gezegd goesting vlugger te willen rijden,iemand moet nog kunnen het voorbeeld geven.Van mij mogen ze toeteren zoveel ze willen en ik ben niet de enige.Mijn mening staat nu wel in "VOLT",maar of het daarom op de wegen beter zal worden?Vers van de RIJSCHOOL wordt hier gereden alsof ze de duivel achter hun gat hebben. SPIJTIG.
do, 02/09/2010 - 12:01
els bauwens
Ik ben ook vaak op de weg. Ik probeer me ook aan de snelheden te houden. Ik zeg wel ik probeer want vaak is het gewoon levensgevaarlijk van je aan de snelheden te houden. Zowel mat mooi weer als met wind, regen, sneeuw,.... vertraagt bijna niemand. Neem gelijk welk voertuig en het steekt je voorbij. Het verwonderd mij echt niet dat er ongelukken gebeuren. Tijdens de werken op de E 19 verleden jaar stak het mij echt tegen. De ene vracht wagen na de andere zat letterlijk in mijn gat. Ik heb uiteindelijk de poltitie gebeld. Om te zeggen dat ze dringend controles moesten doen. Dat de mensen die hun aan de regels houden gewoon overhoop gereden werden. Gedwongen worden van overtredingen te begaan om hun eigen leven niet in gevaar te brengen. Maar het enigste wat men kon zeggen is "mevrouw we kennen het gevaar maar we kunnen er niets aan doen". We kunnen er niets aan doen ?!? In wat voor wereld leven wij? Als de politie en de regering zelf lak heeft aan de regels hoe willen ze dan de regels aan andere opleggen?
wo, 01/09/2010 - 23:15
Pascal MB
Ik vind bij SOMMIGE wegenwerken de snelheid belachelijk laag, maar toch hou ik me eraan! Ik wil het ook niet op mijn geweten hebben om een wegenwerker te verwonden. Jammer dat er zo aan de bumper gekleefd wordt bij wegenwerken en niet in het minst door vrachtwagens, dan nog eens toeteren en flikkeren met de lichten. Ik heb ook geen goesting om 1 of andere boete te betalen.
wo, 01/09/2010 - 20:51
Jo Cinjaere
Misschien nog een opmerking: wij zijn afgelopen zomer op reis geweest in Schotland. Gedurende de volledige reis zijn we door meerdere wegenwerken gereden. Overal, maar dan ook overal is er op die werken een trajectcontrole geïnstalleerd waar over de lengte van de werken de gemiddelde snelheid wordt gecontroleerd. Dit staat ook om de zoveel meter aangeduidt met grote borden langs de werken (je wordt dus goed gewaarschuwd). Resultaat: de snelheid die opgegeven wordt, wordt heel goed opgevolgd en weinigen steken u rapper voorbij.
Waarom kan het daar wel en hier niet?
MVG
wo, 01/09/2010 - 20:50
Marc
Jammer, DOODjammer dat jullie geen beelden hebben laten zien van bumperklevende vrachtwagens!
Nee, da's écht niet lang werk! Gewoon een paar keer over en weer rijden, je hebt ongetwijfeld prijs! En zou SCHITTERENDE beelden opleveren voor uw programma!
Ik heb het altijd zitten op de Brusselse binnenring ter hoogte van het viaduct van Vilvoorde. ALTIJD zitten er vrachtwagens op mijn hielen, ik ben de ENIGE die zich aan de beperkingen houdt! Lichten trekken, toeteren, inhalen en de pas afsnijden, 't is voor mij dagelijkse kost! Een ware hel is het, om je te houden aan alle snelheidsbeperkingen, maar ik hou vol, ik wijk niet!
Schandelijk ook, om Hilde Crevits continu rond de pot te zien draaien. Ze DURFT het gewoon niet, meer snelheidscontroles! Laf mens! Het zou nochtans heel veel geld kunnen opleveren voor onze staatskas in nood.
Laat de bullebakken en de snelheidsduivels betalen!!!
wo, 01/09/2010 - 20:40
Remi Vaneerdewegh
Geachte,
Ben het programma aan het volgen. Men kent de reden niet waarom iedereen te hard rijdt ? Allez, dat is een kwestie van discipline die tegenwoordig compleet zoek is! De laatste maanden ben ik verschillende wegenwerken tegengekomen, o.a. op de E40, en zelfs 's nachts waren er mensen aan het werk. Pet af! Maar letterlijk iedereen reedt veel te hard! En met caravans, aanhangers, vrachtwagens, ... noem maar op ! Plus dat sommigen met hun lichten flitsten omdat ik me aan de snelheid hield (ik rijd zelfs iets sneller op de teller, 73-74, vanwege afwijking) en het ging voor hen kennelijk niet snel genoeg.
Enkele jaren geleden waren er op de Noord-Zuidverbinding tussen Hechtel en Lommel wegenwerken met het plaatsen van geluidsborden. Zelfs een bekende firma die ook wegenwerken uitvoert, reed hier met veel te hoge snelheid langs de werkende mensen!
Discipline is compleet onbestaande en dat is net de taak van de politie: ze moeten veel meer flitsen, en de boetes ook daadwerkelijk innen! Want dat blijkt ook uit berichten dat dat slecht gebeurt!
Discipline is: snelheid, niet correct parkeren, bochten afsnijden, links blijven rijden, telefoneren onder het rijden (meestal ook nog mensen die in de duurste auto's rijden !), geen richting aangeven, ... . Dit zijn de meest ergerlijke en alom voorkomende fenomenen van de laatste jaren. En zolang dat men daar niet voldoende tegen optreedt, zal er geen discipline zijn.
Dit zet zich ook voort in andere zaken. Want een hoop feiten zijn aan elkaar te linken. En dat maakt het hier zo'n apeland.
Er wordt zoveel gepraat en niks gezegd omdat ze zogezegd niet weten wat de oorzaken zijn. De essenties zijn meestal heel simpel, maar men wil ze kennelijk niet zien.
wo, 01/09/2010 - 20:33
Jo Cinjaere
Een mogelijke oplossing zou zijn bij wegenwerken 2 agenten ter plaatse te houden; één bij het beginpunt van werken en één bij het eindpunt van de werken en de kostprijs mee verrekenen in wegenwerken, dit te vergelijken met een veiligheidscoördinator bij het bouwen van een huis. De boetes die zouden uitgedeeld worden , kunnen gebruikt worden om deze agenten te bekostigen. Laat deze agenten ter plaatse aanwezig zijn tijdens de volle duur van de werken. Blauw schrikt af en gegarandeerd succes.
Een ander alternatief zou er in kunnen bestaan om een soort verkeersdrempels over het traject van de werken neer te leggen zodat een hogere snelheid niet haalbaar is. Een ding mag niet vergeten worden : indien max snelheid 70km/h bedraagt, dan moet men zonder schade ook aan 70km/h over drempel kunnen rijden (niet zoals verkeersdrempels in dorpen en steden waar de snelheid 50km/h bedraagt en waar men indien men aan 50km/hr hierover rijdt men schade aan de auto oploopt.
waarom naïef blijven en denken dat mensen vanzelf gaan trager rijden?
wo, 01/09/2010 - 20:33
luc van tichelen
de vlaamse autosnelwegen zijn gewoon de far-west.waarom niemand zigh aan de verkeersregels houdt is heel simpel,er zijn al jaren veel te weinig controles.daardoor hebben de automobelisten zich een cultuur aange kweekt dat alles kan.de snelwegen zijn mijn natuurlijk biotoop en ik kan weken rondrijden zonder maar 1 politiewagen tegen te komen.de beleidmensen weten dat maar al te goed maar ze hebben geen geld.geen budgetten is geen beleid.ik kan hier nog uren over doorbomen.laatste opmerking,wie wordt er vrachtwagenchauffer,allemaal mensen die mislukt zijn op school.
wo, 01/09/2010 - 20:29
Pieter
Het zou al veel helpen mocht er effectief gewerkt worden in de "werf"zones waar de snelheid beperkt wordt tot 70KM. En tevens ook de snelheidsbeperkng invoeren effectief ter hoogte van de werf, en niet vanaf een paar KM ervoor en erachter.
Nu gebeurt het maar al te vaak dat je 70Km/u maag rijden, maar d'r is geen kat aan het werk. Logisch dan toch dat de discipline laag is om je aan die snelheidsbeperking te houden.
wo, 01/09/2010 - 20:29
Peter
Op het traject moet ik dagelijks passeren, in beide richtingen. Ik heb het geluk om een wagen met cruisecontrol te hebben en ik stelde die altijd in op 70km/h... Na een paar keer heb ik besloten om dit iets onder de 80 te doen, omdat de vrachtwagens me heel dikwijls begonnen in te halen, en op die smalle rijstroken is dat dus levensgevaarlijk. Controles heb ik er nog niet gezien en de snelheden waarmee ze daar doorrazen is soms weerzinwekkend. Ik probeer me steeds aan de regels te houden, maar hier is dat soms heel gevaarlijk. Toeterende vrachtwagenchauffeurs, boze chauffeurs... als je 70 rijdt, ben je er kop van jut! Controles moeten er meer zijn en die snelheid zal 70 worden, en als er niet gecontroleerd wordt krijg je deze situatie. In het begin lag de gemiddelde snelheid lager, nu we al een paar maanden verder zijn, lijkt het of de werken reeds gedaan zijn.
wo, 01/09/2010 - 20:28
g.taelman
als ze eens op de werken zichtbare mobiele flitspalen zetten,dan ben ik zeker dat iedereen 70 km/u zal rijden.voorbeeld de brug van Gentbrugge snelweg,daar kunnen ze wel 70km/u rijden
wo, 01/09/2010 - 20:27
Annelies Deceuninck
Jammer genoeg is het te snel en gevaarlijk rijden niet enkel een probleem tijdens wegenwerken, maar blijkt het een gewoonte te zijn die steeds meer chauffeurs gaan aannemen. Er moet meer gecontroleerd worden, en trajectcontroles vormen volgens mij de enige remedie tegen het te snel rijden (en het gevaarlijke remmen vlak voor flitspalen). Veel chauffeurs trekken zich echter weinig aan van de boete die ze van tijd tot tijd in de bus krijgen. Daarom ben ik er voorstander van om een cummulatieve boete of een verhoogde verzekeringspolis in te voeren voor recidiverende snelheidsduivels.
wo, 01/09/2010 - 20:25
Kristof
Beste,
ik ben een van de weinigen die alle dagen tegen 74km/u door de werken rijden, trager durf ik niet. Ik vind dat er gewoon alle dagen controle zou moeten zijn.
Trouwens, de opmerking dat er nog geen ongevallen zijn gebeurd, is niet correct. Tijdens een van de eerste weken zijn er 2 dodelijke slachtoffers gevallen op de E40 ter hoogte van Everberg richting Luik waarbij een bestelwagen achter in een vrachtwagen is gereden die in de file stond.
Met vriendelijke groeten,
Kristof
wo, 01/09/2010 - 20:23
Bart
Ik hoor de heer van de politie spreken over de proefopstelling in Gentbrugge.
Ik zou de heren van de politie eens aanraden om de vrachtwagenchauffeurs daar eens aan te pakken. Telkens je daar passeert kom er zo een 10 tonner op één meter van je koffer hangen.
Een regelrechte schande!!
Heren politie treed hier aub eens tegen op!!!
Groeten