Toen de eerste ontdekkingsreizigers Oeganda verkenden werden ze met verstomming geslagen. Nergens in Afrika was een land groener en meer vruchtbaar en was het schouwspel van de imposante fauna en flora overweldigender dan hier. Vincent Verelst trekt met een kolossale truck en twaalf reisgenoten door deze parel van Afrika.

Oeganda is geen ordinaire safaribestemming. Dat is het eerste wat opvalt als je landt op Entebbe International Airport. In een land waar de gruwelijke dictatuur van Idi Amin nog vers in het geheugen zit, maakt alles meteen een diepe indruk. Hier moet je werkelijk de knop omdraaien.

Dat is meteen ook het eerste wat Anthony Washford meegeeft aan de groep avonturiers die hij twaalf dagen lang door de jungle gidst in zijn monstertruck. 12 kompanen, 2500 km aan dirt roads en een oneindig lange lijst aan nationale parken, dat zijn de hoofdingrediënten van deze ontdekkingsreis door Oeganda.

Enkele honderden meters na de hoofdingang van Ishasha Park is het meteen prijs. De truck slingert handig door honderden hertachtigen als kob, topi en bushbuck. Maar de hoofdattractie hier zijn de boomklimmende leeuwen. Vincent is helemaal onder de indruk.

Het hoogtepunt van de reis is een trekking door het Bwindi Impenetrable Forest. Hier leven driehonderd berggorilla's in de vrije natuur, dat is de helft van de totale wereldpopulatie. Maar eerst de uitputtingsslag: urenlang baan je je een weg door de jungle. De opziener met walkietalkie doet mee en wacht intussen op instructies. Tot in de verte de eerste zwarte schimmen opdoemen.

REPORTER : Vincent Verelst
REGISSEUR : Jeroen Kila

PRAKTISCHE INFORMATIE

Live To Travel

Maak zelf deze begeleide reis door Oeganda. Voor meer informatie kan je terecht bij Live To Travel. Zij organiseren reizen à la carte.

www.livetotravel.eu

Drifters Tours

Drifters Tours organiseert avontuurlijke rondreizen. Drifters kampeersafari's in kleine groepen zijn mogelijk in oostelijk en zuidelijk Afrika. Jaarlijks organiseert Drifters honderden gegarandeerde afreizen met overland trucks, gericht op een dynamisch, internationaal publiek tussen 18 en 55 jaar.

Je kan al op 15-daagse reis door Oeganda vanaf 2499 euro, rechtstreekse vlucht met Brussels Airlines inbegrepen. Je logeert in volpension en safari's, excursies en inkomgelden zijn inbegrepen. Ter plaatse komt daar 500 USD bij voor de gorilla permit, die gegarandeerd is. In Oeganda kan je ook rondreizen met privéchauffeur en verblijven in comfortabele lodges. 

Meer info en prijsvoorbeelden via info@drifters.be of bij je reisagent.

De beste rondreizen vind je op
www.livetotravel.be

www.drifters.be


Brussels Airlines heeft vier keer per week een rechtstreekse vlucht van brussel naar Oeganda
vliegt op dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag

Reisinfo
Voor alle info over de veiligheidsituatie in Oeganda, surf je best naar
www.diplomatie.be
of contacteer de Belgische Ambassade in Oeganda op
kampala@diplobel.org
Oeganda heeft een tropisch klimaat met een gemiddelde temperatuur van 20 à 27 °C. Het regenseizoen loopt van oktober - november tot maart - mei.
Inentingen en vaccins: hepatitis A, buiktyfus, polio, tetanis en difterie.
Raadpleeg 6 tot 2 weken voor vertrek het Instituut voor Tropische Geneeskunde.
Reisdocumenten: internationaal paspoort en visum

ZEKER DOEN

Maak kennis met de grote nijlpaardpopulatie van het Lake Mburo Nationaal Park.
www.uwa.or.ug

Het prachtige natuurgebied van Koningin Elizabeth Nationaal Park staat bekend voor haar reusachtige, in bomen klimmende leeuwen.
www.uwa.or.ug