
EXCLUSIEF
Bekijk het volledige interview met schrijver Oscar Van den Boogaard. Hij vertrekt vanuit de boekenkast van James Ensor en laat zo zijn licht schijnen op het werk van de kunstenaar.

Op bezoek bij James Ensor? In Oostende kan je dat nu dankzij de digitale stadswandeling Het Parfum van Oostende. Precies 150 jaar geleden zag de kunstenaar en trots van de stad hier het levenslicht. Vincent Verelst bezoekt de tentoonstelling Bij Ensor op bezoek.
Hij ploft neer in het Blauwe Salon, het atelier van Ensor en de plaats waar hij al zijn bekende en minder bekende gasten ontving. De organisatoren presenteren het oeuvre van de kunstenaar en ook de werken van Ensors bezoekers. Ook de schilderijen van Roger Raveel hangen erbij. Raveel himself vertelt Vincent meer over zijn ontmoeting met Ensor. In het Ensorhuis gaat Vincent naar Ensors authentieke woonkamer. Daar vertelt kenner Freddy Dufait hem meer over het leven en de werken van zijn idool.
Ontspanning vindt Vincent ten slotte in de Enoteca del Berebene, een gezellig Italiaans restaurantje. Thierry Hecht laat hem proeven van zijn passie voor Italiaanse wijnen. Daarna zakt Vincent nog even door in het jazzcafé de Lafayette om uiteindelijk moe maar voldaan onder de wol te kruipen in zijn Ensorkamer in B&B Het Wilgenhuis.
REPORTER : Vincent Verelst
REGISSEUR : Luc Segers
PRAKTISCHE INFORMATIE
Toerisme Oostende vzw
Bij Toerisme Oostende vzw kan je terecht voor alle info over de city-pass of over de wandeling Het Parfum van Oostende.
Adres: Monacoplein 2, 8400 Oostende
Tel: +32 59 70 11 99
www.visitoostende.be
info@visitoostende.be
City pass 200% Oostende
De City pass 200% Oostende is een digitale pass die je aan een voordelige prijs toegang verleent tot de topattracties van Oostende (onder meer het Mu.ZEE en het Ensorhuis). Je krijgt bovendien kortingen op bezienswaardigheden in de buurt van de stad. Interessant weetje: met de City pass betaal je 5 euro in plaats van 12 voor een driedagenpas van De Lijn. Je kan de City pass kopen bij Toerisme Oostende vzw.
Pocketboek 200% Oostende
In het Pocketboek 200% Oostende spreken tien bekende Vlamingen over hun band met Oostende. Deze exclusieve uitgave is enkel te verkrijgen bij aankoop van een Oostende City Pass of bij het boeken van een verblijfsarrangement.
LEUK LOGEREN
het Wilgenhuis
Een sfeervolle bed&breakfast waar je je thuis kan voelen. Je kan kiezen tussen de Permeke-, de Spilliaert- of de Ensorkamer. De drie grote Oostendse kunstenaars hebben allemaal op één of andere manier een band met de familie maar daar vertelt gastheer en levensgenieter Johan Kerckhof je graag meer over.
Adres: Pontonstraat 2, 8400 Oostende
Tel: +32 59 27 43 44 of +32 476 35 34 08
www.hetwilgenhuis.be
info@hetwilgenhuis.be
Meer leuke logeertips vind je bij Toerisme Vlaanderen:
www.vlaanderen-vakantieland.be
ETEN & DRINKEN
Enoteca del berebene
Enoteca del berebene is een aanrader voor wie van een lekker glaasje Italiaanse wijn aan een betaalbare prijs houdt. Thierry Hecht verwelkomt je samen met zijn vrouw Isabelle in zijn gezellig restaurant vlakbij de Oostendse uitgaansbuurt. Je waant je meteen in Italië en daar zit de open keuken met authentieke Italiaanse kok zeker voor iets tussen.
Adres: Madridstraat 6, 8400 Oostende
Tel: +32 59 80 19 84
www.espacedivin.com
enoteca@espacedivin.com
Lafayette
Lafayette is een gezellig jazzcafé voor muziekliefhebbers en genieters. Cafébaas Paco zorgt met zijn vinylplaten voor de gepaste sfeer.
Adres: Langestraat 12, 8400 Oostende
Tel: +32 475 658 931
ZEKER DOEN
Het Parfum van Oostende
Tijdens deze digitale stadswandeling neemt Ensor je mee door de straten van zijn stad en laat hij je een ander Oostende zien. Oostende in de voetsporen van kunstenaars Léon Spilliaert en Constant Permeke. Maar vooral: Oostende door de ogen van Ensor zelf.
De wandeling kost 7 euro (inclusief toegang Mu.ZEE en Ensorhuis, gratis bij aankoop City Pass) is verkrijgbaar bij Toerisme Oostende vzw.
Adres: Mu.ZEE, Romestraat 11, 8400 Oostende
Tel: +32 59 50 81 18
www.kunstmuseumaanzee.be
Het Ensorhuis
Bezoek het huis waar Ensor gewoond en gewerkt heeft tot aan zijn dood. Je vindt er nog steeds de originele meubels, muziekinstrumenten en replieken van zijn werken.
Adres: Vlaanderenstraat 27, 8400 Oostende
Tel: +32 59 80 53 35
BOEKENTIPS
Levensdood, een ode aan Ensor
Het boek Levensdood, een ode aan Ensor van de Ensorkenner Freddy Dufait gaat vooral over de laatste jaren van Ensor en zijn fascinatie voor de dood. Hij sprak met tal van mensen die Ensor persoonlijk gekend hebben. In het tweede luik van het boek brengen bekende en minder bekende kunstenaars een ode aan de grootmeester aan de hand van uiteenlopende technieken als tekeningen, etsen, schilderijen, steen, brons, glas, keramiek (ISBN 9789076297408).
Uitgever Van de Wiele (Brugge)




















