Maar één Belg heeft ooit de Nobelprijs voor Literatuur gewonnen: Maurice Maeterlinck. En omdat dat precies 100 jaar geleden is, vond Gent dat een goede reden voor een feestje. Saartje Vandendriessche ontdekt hoe zijn thuisstad het genie weer helemaal in de kijker zet.
Hoewel Maeterlinck soms in de vergetelheid dreigt te geraken, zit hij nog steeds verborgen in het hedendaagse Gent. Met de Maeterlinckwandeling ontdek je de plekken in Gent die nog iets met hem te maken hebben.
En er is meer: het uitgebreide muziek, theater en boekenprogramma rond Maeterlinck bewijst het: Maeterlinck leeft!
REPORTER: Saartje Vandendriessche
PRAKTISCHE INFORMATIE
Maeterlinck feestjaar
Honderd jaar geleden kreeg schrijver Maurice Maeterlinck de Nobelprijs voor Literatuur. Om dat te vieren zet zijn thuisstad Gent hem een heel jaar lang in de kijker: met een speciale wandeling, een tentoonstelling in het Museum voor Schone Kunsten en een heleboel andere leuke activiteiten.
Alle informatie en het volledige cultuurprogramma van het feestjaar van Maeterlinck vind je op
www.maeterlinck100.be
en in de brochure Maeterlinck100 die je kan ophalen op de Dienst Toerisme Gent.
Adres: Dienst Toerisme Infokantoor Oude Vismijn, Sint-Veerleplein 5, 9000 Gent
Tel: + 32 9 266 56 60
www.visitgent.be
visit@gent.be
ZEKER DOEN
Kabinet Maeterlinck
In het Kabinet Maeterlinck duik je helemaal onder in de de boeken van Materlinck. Neem zeker een kijkje in de werkkamer van de meester en ontdek het originele meubilair en een indrukwekkende verzameling van meer dan vierduizend boeken. Het kabinet is pas vernieuwd en omgetoverd tot een fris literair museum (weer open vanaf 9 november).
Adres: Veldstraat 82, 9000 Gent
Tel: +32 9 269 84 60
De wereld van George Minne en Maurice Maeterlinck
Het MSK zoomt in op de vriendschap tussen Maeterlinck en beeldhouwer Georges Minne. Zij waren zulke zielsgenoten dat Minne soms niet helemaal zeker was of een idee van hemzelf of van Maeterlinck kwam.
De tentoonstelling schetst een levendig portret van de twee kunstenaars in de bruisende artistieke wereld van het begin van de twintigste eeuw. De tentoonstelling in het MSK loopt nog tot 19 februari 2012.
Adres: Fernand Scribedreef 1, Citadelpark , 9000 Gent
Tel: +32 9 240 07 00
www.mskgent.be
Maeterlinckwandeling
De wandelbrochure voor de Maeterlinckwandeling kan je afhalen bij de Dienst Toerisme Gent of hier downloaden.
Adres: Predikherenlei 2, 9000 Gent
Tel: +32 9 266 56 60
www.visitgent.be
visit@gent.be
Douze Chansons
Twaalf componisten uit binnen- en buitenland zetten in opdracht van het Spectra-ensemble de gedichtenbundel Douze Chansons op muziek.
Douze Chansons gaat in première op 3 februari 2012 in de Pacificatiezaal van het Stadhuis.
Adres: Spectra Ensemble, Hundelgemsesteenweg 204/3, 9050 Ledeberg
Tel: + 32 9 225 68 34
www.spectraensemble.com
L'Oiseau Bleu
Jeugdauteur Do Van Ranst herwerkt het filosofische sprookje L'Oiseau Bleu in een gloednieuw jeugdboek met prachtige beelden van Carll Kneut.
L'Oiseau Bleu wordt voorgesteld op 9 december 2011 bij de opening van de tentoonstelling L'Oiseau Bleu, op zoek naar geluk in de Kunsthal Sint-Pietersabdij. Rond het boek zijn er op 4 januari en 25 februari 2012 ook kinderworkshops.
Adres: Kunsthal Sint-Pietersabdij, Sint-Pietersplein 9, 9000 Gent
Tel: +32 9 243 97 30
www.gent.be/spa
drr.sintpietersabdij@gent.be




















