Cath Luyten neemt de tweeling Jobbe en Zita mee voor een heerlijk weekendje in de Ardennen. Ze starten hun trip in het Eurospace Center waar ze opgeleid worden tot astronauten en zelfgemaakte raketjes lanceren. Op naar de maan.

Het drietal gaat verder naar La-Roche-en-Ardenne, waar ze de regen trotseren voor een mooie herfstwandeling met magnifieke uitzichten op de Ardense dalen. In het natuurpark Parc à Gibier tonen ze zich van hun stoerste kant als ze oog in oog staan met de wilde dieren.

Jobbe en Zitta leven zich daarna volledig uit tijdens een partijtje agrogolf. Als volleerde Tiger Woodsen zwaaien ze met hun klompenclubs en putten de bal tussen de stieren door in de holes.

Na een drukke dag kruipen ze onder de wol in het hotel La Clairefontaine, waar kinderen baas zijn.

REPORTER : Cath Luyten
REGISSEUR : Joris Walraet

PRAKTISCHE INFORMATIE

Stel zelf je kidsweekend in Luxemburg samen. Provincie Luxemburg heeft een website waarop je kiest uit verschillende leuke activiteiten met de kinderen. Je vindt er tips voor logies, speeltuinen, parken, musea en nog veel meer.
www.arden-pow-wow.be

Alle informatie over Luxemburg en de Ardennen krijg je bij het OPT.

Adres: Sint-Bernardusstraat 30, 1060 Brussel
Tel: +32 2 509 24 34
www.opt.be
info@opt.be

LEUK LOGEREN

Hostellerie La Clairefontaine

In Hostellerie La Clairefontaine is het heerlijk winters overnachten in een typisch Ardens kader. Kinderen spelen er gezelschapsspelletjes voor het haardvuur, terwijl mama en papa genieten van een lekker stukje vlees, onder het goedkeurend oog van de hertenkoppen aan de muur.

Adres: Rue Vecpré 64, 6980 La Roche en Ardenne
Tel: +32 84 41 24 70
www.laclairefontaine.be
info@clairefontaine.be

ZEKER DOEN

Agrogolf Ferme de la Planche

Op de boerderij Ferme de la Planche leef je je helemaal uit in een spelletje agrogolf. Vergeet de etiquette van gewone golf: hier sla je tussen de dieren met een klomp op een rubberen bal. Opgelet voor de koeienvlaaien!

Adres: Montleban (Mont-Le-Ban) 75, 6674 Gouvy
Tel: +32 80 51 78 62
www.fermedelaplanche.net
info@fermedelaplanche.be

Eurospace Center

Astronaut voor een dag, het kan in het Eurospace Center. In dat interactieve centrum leren kinderen en volwassenen alles over ruimtevaart. Je kan in een spaceshuttle kruipen, wandelen op de maan en je eigen raket bouwen.

Voor gezinnen heeft Eurospace Center verschillende opties:

* Bezoek zonder reservatie: je kan met audiogidsen (ook in Nederlands) het binnen- en buitenparcours bezoeken. Mits een kleine toeslag kan je ook de moonwalkertesten. Dat is een toestel waarbij je het gevoel hebt dat je op de maan loopt.

* Bezoek met reservatie: arrangementen voor een halve dag, één of twee dagen waarbij je onder begeleiding van een gids aan verschillende simulaties kan deelnemen. Probeer de simulatoren van de ruimtemissie en van de astronautentraining of doe workshops waar raketten gebouwd en gelanceerd worden.

Adres: Devant les Hêtres, 6890 Libin
Tel: +32 61 65 01 33 of +32 61 65 01 34
www.eurospacecenter.be
info@eurospacecenter.be

Parc à Gibier

In het dierenpark Parc à Gibier zie je verschillende wilde dieren van dichtbij. Wandel door het park en maak kennis met everzwijnen, wolven, wilde katten en wasberen.

Adres: Plateau de Deister 1, 6980 La Roche en Ardenne
Tel: +32 84 31 10 15
www.parcagibierlaroche.be
info@parcagibierlaroche.be