Zalig genieten in de Westhoek, met dat idee vertrekt Kristien Maes richting Veurne. Ze overnacht er in het gezellige Campagne sur Mer, één van de adresjes uit de gelijknamige Zalig genieten-brochure. Van daaruit laat ze zich meevoeren naar de leukste "Westhoekjes".

In het Bakkerijmuseum toont Kristien haar kneed- en bakkunsten, tijdens een workshop met een bende enthousiaste kinderen. Ze bezoekt ook het stadspark met Joris Goens, inwoner van Veurne.

Daarna gaat het op de scooter richting natuurgebied De Moeren. Eindigen doet Kristien in Lo, in het nieuwe bezoekerscentrum van Jules Destrooper. Het familiebedrijf wordt dit jaar 125 jaar en daar mag al eens een koekje op gegeten worden.

REPORTER: Kristien Maes
REGISSEUR: Nele Termont

PRAKTISCHE INFORMATIE

Alle informatie over de Westhoek en de plaatsen die Kristien bezoekt, krijg je bij Westtoer.

Adres: Koning Albert I-laan 120, 8200 Sint-Michiels
Tel: +32 50 30 55 00
www.westtoer.be
info@westtoer.be

Meer informatie over de Westhoek vind je ook bij Toerisme Westhoek
www.toerismewesthoek.be

LEUK LOGEREN

Zalig genieten in de Westhoek

De brochure Zalig genieten in de Westhoek presenteert 30 hemelse adresjes voor een midweek of een weekend. Naast de bijzondere locaties in de Westhoek kan je ook kiezen uit vijf thema’s: wellness, wandelen, fietsen, cultuur en gastronomie.

Vraag de brochure gratis aan via
Tel: +32 50 305 500
of download ze hier

Campagne Sur Mer

Midden in een beschermd agrarisch gebied en op 4 km van de zee ligt Campagne Sur Mer. De B&B is ideaal gelegen om van de natuur te genieten en tot rust te komen met uitzicht over de weidse landschappen van het natuurgebied De Moeren.

Adres: Bewesterpoort West 1, 8630 Veurne
Tel: +32 58 31 33 16
www.campagnesurmer.be

ETEN & DRINKEN

De Beauvoordse Walhoeve

De Beauvoordse Walhoeve is een gemengd landbouwbedrijf, gespecialiseerd in melkvee en melkverwerking. Alle kazen en producten worden bereid met de verse melk van de eigen koeien.
Rondleidingen op het bedrijf kunnen in groep, vanaf 25 personen. Een stukje kaas of een ijsje kopen in de winkel, kan natuurlijk altijd.

Adres: Vaartstraat 71, 8630 Veurne
Tel: +32 58 31 16 75
www.beauvoordse-walhoeve.be
info@beauvoordse-walhoeve.be

ZEKER DOEN

Bakkerijmuseum

Het Bakkerijmuseum bezit de grootste collectie bakerfgoed van ons land. Onder het motto "iedereen kan bakken" organiseert het museum meer dan tweehonderd workshops per jaar, voor gezinnen, kinderen en bedrijfsgroepen.

Adres: Albert I Laan 2, 8630 Veurne
Tel: +32 58 31 38 97
www.bakkerijmuseum.be

Ontdek de Westhoek met een scooter

Met Motorcenter Westhoek kan je een Honda SH125i (rijbewijs B) huren en daarmee de prachtige Westhoek ontdekken. De scooter is voorzien van een gps waarop uitgestippelde routes staan die je langs pittoreske dorpjes, bezienswaardigheden en eetgelegenheden brengen.

Adres: Vaartstraat 23, 8630 Veurne
Tel: +32 58 31 14 46
www.scootertoerisme.be

Erfgoedwandelroute Lo

Verken de erfgoedwandelroute in Lo. Dat is een provinciale route van 2 km lang die je meeneemt langs de sporen van een roemrijk verleden.

Lo is vandaag een rustig stadje in de Westhoek, maar dat was ooit anders. Aan een Romeinse weg onstond een bloeiende stad die ooit versterkt werd en waar de Sint-Pietersabdij een belangrijke rol speelde. Het belfort, de Sint-Pieterskerk en de Westpoort zijn slechts enkele getuigen van het rijke militaire, economische en relgieuze verleden van Lo.

Van de wandelroute wordt een routebeschrijving met kaart uitgegeven. Die kost 2 euro en is onder andere beschikbaar via
www.lauka.be
info@lauka.be

Bezoekerscentrum Jules Destrooper

De wereldberoemde koekjes van Jules Destrooper bestaan dit jaar 125 jaar. Het bedrijf opende in juni haar eigen bezoekerscentrum in Lo. Je wandelt er letterlijk door de rijke geschiedenis van de wereldberoemde koekjes heen. Je mag tijdens het bezoek natuurlijk ook duchtig proeven van de lekkernijen.

Adres: Gravestraat 5, 8647 Lo
Tel: +32 58 28 09 33
www.destrooper.be