
Omcirkel zondag 4 juli 2010 alvast in je agenda, want dan strijkt de Tour de France neer in Sint-Brixius-Rode, thuishaven van onze Belgische wielergod Eddy Merkx. Ben Roelants trekt zijn mooiste wielerpakje aan en rijdt naar Vlaams-Brabant voor de Eddy Merckx-route.
Hij neemt een aantal kenners onder de arm en gaat daarvoor tot bij de Merckx-vrienden: Jos Huysmans, Jos De Schoenmaecker en Karel Rottiers. Zij zijn voormalige profwielrenners en rijden nog geregeld met de master himself. Die wordt dit jaar 65 en als eerbetoon aan onze vijfvoudig Tourwinnaar, passeert de Ronde in 2010 voorbij Sint-Brixius-Rode.
Even afstappen? Daar hebben de mannen nog nooit van gehoord, al 45 jaar lang doorkruisen de wielervrienden de Brabantse Kouters zonder één bezienswaardigheid te bezoeken. Ben besluit dat het tijd wordt om daar verandering in te brengen. Dat laat hen eerst de wenkbrauwen fronsen, maar al snel breed glimlachen.
REPORTER : Ben Roelants
REGISSEUR : Luc Segers
PRAKTISCHE INFORMATIE
Toerisme Vlaams-Brabant
Adres: Provincieplein 1, 3010 Leuven
Tel: +32 16 26 76 20
www.vlaamsbrabant.be/toerisme
toerisme@vl-brabant.be
LEUK LOGEREN
Alle tips voor leuke logeeradresjes langs de Eddy Merckx-route krijg je bij Toerisme Vlaanderen
www.vlaanderen-vakantieland.be
ETEN & DRINKEN
Oppemse Hoeve
Zin in een versnapering of een echte Grimbergen van het vat? De Oppemse Hoeve in Meise biedt een lekkere oplossing.
Adres: Oppemstraat 135, 1860 Meise
Tel: +32 2 305 67 47
www.oppemsehoeve.be
info@oppemsehoeve.be
ZEKER DOEN
Volkssterrenwacht Mira
Werp een blik op oneindig en bezoek de Volkssterrenwacht Mira in Grimbergen.
Adres: Abdijstraat 22, 1850 Grimbergen
Tel: +32 2 269 12 80
www.mira.be
info@mira.be
Norbertijnenabdij
De Abdij van Grimbergen staat bekend als één van de mooiste voorbeelden van barokarchitectuur.
Adres: Kerkplein 1, 1850 Grimbergen
Tel: +32 2 272 40 60
www.abdijgrimbergen.be
norbertijnerabdij@kerkgrimbergen.be
Nationale Plantentuin van België
De Nationale Plantentuin van België, op slechts 3 km van het Brusselse Atomium. Ontdek meer dan 18 000 plantensoorten en maak een boeiende wandeling door het historisch domein.
Adres: Domein van Bouchout, Nieuwelaan 38, 1860 Meise
Tel: +32 2 260 09 20
www.br.fgov.be





















