
Waarom worden wij Vlamingen in godsnaam Bourgondiërs genoemd? Omdat we ooit deel uitmaakten van het Bourgondische rijk en moesten dansen naar de pijpen van hertogen als Karel De Stoute en Filips De Goede? Ben Roelants gaat op zoek naar de oorsprong van ons Bourgondisch karakter, in -hoe kan het ook anders- Bourgondië.
Dijon heeft meer te bieden dan mosterd, in Bresse eet men niet alleen kip, daarom neemt Ben het menu ter hand. Hij start met Escargots à la Bourgogne en via de cassis en de andouillettes belandt hij uiteindelijk bij de typische desserts.
Opgestapelde kilo's? Die rijdt Ben er terug af op la Voie Verte: 800 km fietsroute, dwars door de Bourgogne.
REPORTER : Ben Roelants
REGISSEUR : Etienne Bruylandt
PRAKTISCHE INFORMATIE
Atout France
Alle informatie over Frankrijk en de Bourgogne krijg je bij Atout France.
Tel: +32 2 505 38 28 (0,15 euro/12sec)
Fax: +32 2 505 38 29
www.franceguide.com
info.be@franceguide.com
Meer info over Bourgogne krijg je ook op
www.bourgondie-toerisme.com
La Voie Verte
Op de fiets ontdek je de Bourgogne van een heel andere kant. La Voie Verte verenigt 800 km fietsroute, genoeg om de lekkernijen van de benen te schudden.
LEUK LOGEREN
La Ferme Des Fournaux
Adres: Les Chyses, 71500 Saint Usuge (Frankrijk)
Tel: +33 3 85 72 18 12
www.fermedesfournaux.com
L'Hostellerie de Bertonnière
Adres: 43 rue du Faubourg Bretonnière, 21200 Beaune (Frankrijk)
Tel: +33 3 80 22 15 77
ETEN & DRINKEN
Les Andouillettes
Les Andouillettes zijn worstjes met karakter. Michel Soulie is een gerenommeerd charcutier die zich specialiseerde in andouilles.
Adres: Maison De l'Andouillette Michel Soulie Chablis France, 3 Place General De Gaulle, 89800 Chablis (Frankrijk)
ZEKER DOEN
Het kasteel van Savigny-les-Beaune
Het kasteel van Savigny-les-Beaune is uniek om twee redenen: de collectie Abarth-sportwagens en de flamboyante kasteelheer Michel Pont. Naast de Abarths zijn er ook collecties van motoren en straaljagers te bezichtigen.
Adres: Chateau Savigny-lès-Beaune, Rue Charles De Gaulle, 21420 Savigny-lès-Beaune (Frankrijk)
Tel: +33 3 80 215 503
www.chateau-savigny.com
De abdij van Fontenay
De abdij van Fontenay staat op de Unesco-werelderfgoedlijst. Het is één van de best bewaarde abdijen in de wereld.
Abbaye de Fontenay, 21500 Marmagne (Frankrijk)
Tel: +33 3 80 92 1500
www.abbayedefontenay.com
Hôtel-Dieu Beaune
Het Hôtel Dieu in Beaune biedt een levensechte simulatie van hoe zo'n ziekenhuis avant-la-lettre echt functioneerde. Hier kan je ook de wereldberoemde polyptiek van Vlaming Rogier Van Der Weyden bekijken.
Adres: Rue de l'Hôtel-Dieu, 21200 Beaune (Frankrijk)
Tel: +33 3 80 24 45 00
www.hospices-de-beaune.com
Meursault en Saint Jean de Losne
Ben bezoet achtereenvolgens de pittoreske dorpen Meursault, waar de film La Grande Vadrouille werd opgenomen, en Saint Jean de Losne. Die laatste is de hoofdstad van de bootdopen, elk jaar in juni.
Enkele kilometers voorbij Saint-Germain-Source-Seine vind je de bron van de Seine, een klein pisstraaltje dat uiteindelijk uitgroeit tot de majestueze Parijse rivier.





















