
Vlamingen zijn Bourgondiërs, het is een cliché, maar we moeten bekennen: we eten en drinken graag. In Lekker Weg maakt Lies Martens een culinaire Ronde van Vlaanderen.
Wie tafelmanieren wil leren, moet te rade gaan bij etiquettekenner Kurt Van Eeghem. Samen Met Lies Martens bezoekt hij één van Vlaanderens topdesigners op vlak van eetgerei: Nedda El Asmar. Maar ook in de Kloosterstraat, met al zijn oude spulletjes, kom je typisch Antwerpse dingen tegen.
Een glaasje Elixir d'Anvers? Waarom niet! De likeur wordt nog precies zoals 100 jaar geleden gestookt. Op basis van een geheim recept, of wat dacht je.
Van de stad aan de stroom vaart Lies richting Scheldeland, om in Mariekerke alweer een ander geheim recept te onderzoeken. Dat van paling in't groen. Moeder Alina kookt op traditionele wijze, maar houdt de lippen stijf op elkaar. Chef Olivier van trendy restaurant 't Ebdiep in St-Amands geeft al z'n geheimen prijs. Welk recept het beste is? Wie zal het zeggen?
REPORTER: Lies Martens
REGIE: Etienne Lerno
PRAKTISCHE INFO
kloosterstraat: dé straat voor antiek- en brocantewinkels
onder andere: 't Koetshuis
Kloosterstraat 62
Antwerpen
tel: 03/248.33.42
Nedda El Asmar
designer van het jaar, werkt oa voor Puiforcat, Hermès etc...
Herrystraat 44
Antwerpen
tel: 03/239.47.23
Elixir d'Anvers
Firma De Beukelaer
Haantjeslei 132
2018 Antwerpen
tel: 03/237.98.06
te bezoeken met groepen
Palingfestival Mariekerke
elk jaar tijdens het pinksterweekend: paling in t' groen in een grote tent in centrum Mariekerke.
restaurant 't Ebdiep
Emile Verhaerenstraat 14a
2890 St-Amands-ad-Schelde
Jan en Frans Lamberechts
tel: 052/34.14.16
Lekker Weg in Antwerpen
tel: 03/240.63.73
> www.vlaanderenlekkerland.be





















