Hec Leemans, tenor van de Vlaamse strip, publiceerde zijn eerste stripverhalen in Het Volk in 1969. Sinds die periode is de auteur van Bakelandt niet meer gestopt met het vertellen van getekende verhalen. Maar naast het persoonlijke oeuvre van deze populaire auteur – zijn humoristische reeks FC De Kampioenen breekt alle verkooprecords -, is Leemans bovenal een man met een brede cultuur en een persoonlijke smaak. Doorheen de tentoonstelling die het BCB aan hem wijdt, deelt Hec Leemans met ons deze artistieke emoties.

“Tekenen is een deconstructie van de realiteit en daarna een reconstructie op papier” (Hec Leemans)

In zijn veertigjarige carrière heeft de in 1950 geboren Hec Leemans zich ten volle weten te bekwamen in zowel het realistische als in het komische genre. Hij breekt met de krantenstrip Bakelandt door als realistisch tekenaar. Met F.C. De Kampioenen, naar de succesvolle Vlaamse tv-reeks, maakt hij momenteel een van de bestverkopende stripreeksen. Tussen die twee belangrijke reeksen liggen een hoop andere creaties met onder meer "Nino" die ook internationaal aanslaat. Van verschillende tekenaars helpt hij als scenarist de carrière lanceren.

Hec Leemans profileert zich bovendien in verschillende Belgische stripverenigingen die voor het stripmedium meer erkenning en respect proberen af te dwingen. Naast een gerespecteerde totaalauteur, die zowel het tekenen als het schrijven van strips onder de knie heeft, is hij dus ook een geëngageerde vakman. De expo Leemans door Leemans wil enkele facetten van de mens Leemans aan bod laten komen, verteld door hemzelf via zijn creaties, originele platen, verschillende citaten en een unieke blik in zijn boekenkast.

Meer info op http://www.stripmuseum.be/nl/home