Rekeningnummer

25/10/10, 4:24

Hallo,

Op de vele aanvragen hebben we besloten om een rekeningnr te openen die bestemd is voor mijn droom . Walvissen spotten in het wild. We kunnen daar wel een steuntje voor gebruiken.

063-5037690-30 met de melding Leclercq Maria/walvissen

Alvast aan iedereen, ne dikken dank u wel voor alle steun!!!

Lieve groet,

Maria

Weet je,ik heb heel lang getwijfeld of ik dit ging doen. Er is iemand die probeerd mijn droom waar te maken,die mevrouw is er heel erg in gedreven! Door het artikel in de lokale krant kreeg ze van hier en daar de vraag een cent te kunnen of te mogen  geven. Toen dacht ze dat het misschien beter was een rekening te openen speciaal daarvoor.

Vond dat zelf raar,maar ergens had ze (Heidi) gelijk. Toch ben ik het blijven uitstellen,tot ik vandaag terug een berichtje kreeg over of ik al die rekening had? Neen dus, Toen heb ik nog vanavond een rekening geopend. Wie kan er aan dat geld? Kristof en mezelf.

Vandaag ben ik dan ook wel gaan beseffen,waarom zou ik het niet doen? Ik moet er geen jaar meer mee wachten.Deze droom heb ik altijd achter gehouden tot op een moment dat ik die kracht van die droom het best kon gebruiken! Ik heb nog dromen genoeg op mijn te do of wil lijstje. Zoals een ons huisje piekfijn in orde Krijgen. Nieuwe elektriciteit,keuken,vloer,isolatie,enz… In de laatste maanden hebben sommige mensen geholpen om ook dit waar te maken. Zoals ons terras,voortuintje,de schilderwerken buiten,ons garagepoort dat we eindelijk hebben!!! Het zijn allemaal kleine dingen,die mij nog gelukkiger en rustiger maken. Want het is ook een zorg minder voor mijne ventje. Alleen denk ik dat die walvissen me meer kracht kunnen geven,iets dat mijn ziel kan meenemen in wie weet een volgend leven.

 Jammer genoeg kosten dromen soms centjes.

 Als ook wil ik Kristof niet in de schulden stoppen voor mijn droom! Als ik in één van deze weken,maanden sterf dan zal hij nog betalingen genoeg hebben! Wij zijn niet rijk,hebben geen duizenden euros op een rekening staan. (zoals zovelen over de zieke bevolking) Ik probeer nu al meer te sparen zodat we mijn begraving kunnen bekostigen.

We hebben wel een verzekering bij dela,maar dan moet ik nog drie jaar blijven leven om ervan te kunnen genieten. :)

Ik wil ervoor gaan maar het moet haalbaar zijn op ieder vlak!

 Wat zal er gebeuren als ik die droom niet meer kan vervullen? Dan ga ik persoonlijk op zoek naar iemand die de centjes heel goed kan gebruiken om zijn of haar droom te kunnen waarmaken. Als ik dat niet vind dan zoek ik een organisatie waarvan ik weet dat het in goede handen terecht komt en dat het echt iemand kan helpen.

Ik verplicht niemand om iets te geven!!! Dat is of was zeker NIET de bedoeling!! 

Alleen is iedere cent een stap dichter bij mijn droom!

Ik ben jullie allemaal dankbaar!! Of het nu is om de oppeppende berichten, een cent,een euro. Ik ben gewoon iedereen dankbaar die mij ooit en nu nog steunen,door er gewoon te zijn ,mijn familie en vrienden. Ik ben super dankbaar voor die laatste 5 jaar,voor iedereen rond me heen!

Dus waarom zou ik het niet proberen?

Ja,inderdaad beschamend omdat ik iets wil voor mezelf…..

Maria



125 reacties

  1. Roos | 25/10/2010, 6:32

    Maria,

    ik vind je oproep beschamend.

  2. gerda | 25/10/2010, 6:35

    dat past niet

  3. Brigitte | 25/10/2010, 7:29

    Hallo Maria,

    Ik had gisteren een mailtje gestuurd en Heidi heeft me deze morgen geantwoord dat je nog niet naar de bank was kunnen gaan.
    Ga het rekeningnummer alvast noteren en één van de dagen ga ik een centje storten. Ik hoop van ganser harte dat er nog velen volgen zodat je je droom kan waarmaken.

    Veel liefs,

    Brigitte
    xxxx

    Dank u wel,ook voor jou mailtje. Dat gaf mezelf ook terug kracht.
    Maria
    xxx

  4. Lieke/Anneke/Miet | 25/10/2010, 8:14

    Er zijn duizende mensen met een droom….
    Er zijn honderdduizende kinderen met een wens…
    Er zijn miljoenen mensen die schreeuwen om eten, om hulp…

    Dit is niet alleen beschamend maar schandelijk!!

  5. Marina | 25/10/2010, 9:01

    Lieve mensen we gaan Maria op deze blog toch niet opzadelen met schuldgevoelens… zij verplicht immers niemand om geld te geven het is gewoon op aanvraag van veel mensen dat zij haar rekeningnummer hier geeft!

    Ik hoop dat je droom mag uitkomen!
    Veel liefs,
    Marina
    Dank u wel,
    die reacties doen me inderdaad pijn,dus bedankt voor het jouwe.

    Maria
    xxx

  6. Ann V | 25/10/2010, 9:21

    Lieve Maria,
    ik vind het heel moedig van je dat je, nadat je al zoveel voor andermans dromen en zorgen hebt geijverd, nu ook een oproep durft plaatsen voor je eigen grote droom. Ik ben Heidi heel dankbaar dat ze mee helpt zoeken hoe die walvisdroom van je werkelijkheid kan worden !!!
    Je bent een hele lieve, moedige vrouw en daar past ook wat zelfzorg bij. En als ik je oproep zo lees, merk ik dat je alwéér niet gewoon aan jezelf denkt, maar zeker ook aan je ventje, en zelfs al aan mogelijke bestemmingen moest je het niet meer kunnen benutten voor wat het oorspronkelijk is bedoeld…
    We duimen mee dat het je mag lukken en dat je de dela-datum ruimschoots mag overschrijden !!
    Genegen,
    Ann V

  7. Ine | 25/10/2010, 10:03

    Maria, ik ga zeker storten, ook al ken ik je niet, en ik hoop dat je droom uitkomt! Ik lees elke dag je blog, ik leef (voor zover dat kan) met je mee, en hoop dat je ‘t nog lang trekt hier bij ons. Ik ben één dag in de onzekerheid geweest dat ik leukemie had of niet, en dat gevoel tijdens die ene dag was verschrikkelijk… ‘t Moet niet meevallen (zacht uitgedrukt) om zo te moeten leven. Maar je doet zo super je best, je probeert er echt nog het beste van te maken, en dat vind ik supertof, dat steun ik graag!
    Nog veel moed, laat je niet doen eh! Ine

  8. Ria Maes | 25/10/2010, 10:09

    Wat is er nu beschamend aan om voor je droom te gaan? Niemand is tot iets verplicht en ik vind het juist getuigen van moed om dit te doen, Maria!

    Trek je niks aan van eventuele negatieve reacties, die krijg je altijd in het leven. Droom van je walvissen en ik hoop met jou dat je droom uit mag komen!!!

    Heel veel liefs
    Ria

  9. Roos | 25/10/2010, 10:12

    Maria,

    wat was de bedoeling van je blog?
    Mensen met kanker voor mensen met kanker.
    Nee Maria ik ga je zekers geen schuldgevoel aanpraten.
    Mijn zoon heeft ook nog onbetaalbare dromen.
    Mijn man ook.
    Ik had nooit verwacht dat je met je blog ging bedelen.
    Je financiele situatie zijn mijn zaken niet.
    Je DELA contract behoort bij jouw privé.
    Maar nooit of te nimmer ga je nog mijn sympathie gebruiken.
    Ga je mijn diepste verdriet die ik soms achter liet op de blog misbruiken.
    Ik wens je een fijne walvisspotting want die komt er zekers.
    Je weet behoorlijk je zin te krijgen.

    Je schuilt in een slachtofferjasje.
    Er zijn véél mensen met kanker.
    Mensen zonder Neo of een warme familie.
    Zonder feedback van een blog.

    Er was een Kim. Een Natacha……..Patrick en Martine.
    Er was een algemene blog. Verdriet, vreugde en steun voor en met elkaar.

    Voor mij stopt het hier nu volledig.

    Roos Defever Zwevegem

  10. Heidi | 25/10/2010, 10:25

    Helaba Meid,

    zo ga je nu misschien een deel minder fans hebben. Maar kijk nu wordt het koren van het kaf gescheiden. De mensen die erom vroegen zijn heel gelukkig met het melden van het rekeningnummer. De andere moeten maar hun conclusie trekken en zich weerhouden ipv negatieve kritiek te geven. Dat zijn mensen volgens mij die niet snappen dat het tijd wordt dat jij positieve dingen te verwerken krijgt. En daaraan gaan we werken.

    Roos en andere van de negatieve kritiek. Misschien vinden jullie het niet fijn maar wij vragen ook jullie mening niet echt. Als jullie dat fijn vinden weten we dat jullie ook echt om Maria geven. Anders is het zo wat schrijven om te schrijven. Sorry dat ik het zo uitdruk. Maria heeft het al zwaar genoeg. En ja oké er zijn duizenden mensen met kanker, en er zijn duizenden kaartingen en omhalingen voor een goed doel. Maar waarom niet iets schenken aan iemand die je kent. In plaats van het te schenken aan een doel waarvan je niet weet of het wel het doel haalt. Sta daar ook eens bij stil. Geniet verder van de dagen. En mocht je dit hebben gelezen wil dit betekenen dat je toch naar de blog hebt gekeken. We gaan voor die droom met of zonder jullie goedkeuring. Sorry.

    grt heidi

  11. elsbeth | 25/10/2010, 11:13

    Och shit hier gaan we weer….Moet dit nu echt?
    Nee Maria je steekt je niet in een slachtoffer jasje, je bent gewoon heel eerlijk.Je hebt nog een wens…een droom…Die dingen geven je de kracht ondanks alles om door te gaan.
    Diegene die nu zeggen hier stopt het , komen toch weer op de blog piepen.Moesten die in je schoenen staan zouden ze ook anders reageren.Leven in een ziek lichaam is verschrikkelijk.Mo ja een gezonde denkt dat hij alle rechten heeft..wat weten die van alle angsten die je moet doorstaan? Dat is een ver van hun bed show…
    Dus ga ervoor meid…en trek je van al die negatieve kritiek niets aan…

  12. brigitte | 26/10/2010, 6:50

    Inderdaad, shit hier gaan we weer…. Moeten mensen zieke (doodzieke mensen kwetsen ?) Heidi, ik ben het volledig met je eens. Niemand is verplicht om iets te storten en er zijn inderdaad nog veel doelen waar je je steentje voor kan bijdragen. Weet je, ook ik ben vier jaar geleden ziek geworden en heb serieus moeten inleveren op financieel gebied. Ik heb gelukkig nog een man met een goede baan. Maar ik kan de zon zien schijnen in het water voor iemand anders. En Maria is zo iemand. Als je niet akkoord bent met wat men doet voor haar, blijf dan weg van de blog, denk er van wat je wil, maar niemand is verplicht iets te doen. WEL IK VIND HET ERG TOF EN HOOP DAT MARIA HAAR DROOM UITKOMT. Ik zei gisteren nog tegen mijn man, ze heeft zelf al zoveel goeds gedaan (het zorghuis van Els, een rekeningnr. gegeven voor het kinderkankerfonds en zo verder).
    Maria en Heidi, ik ga een kaars branden en hopen dat er nog vele mensen zijn die hun steentje willen bijdragen. Het is jullie van harte gegund.

    Dikke knuffel,
    Brigitte

  13. isabelle | 26/10/2010, 7:00

    Alles wat je met ons deelt over je dagelijkse ups en downs hoort bij je privé. Niet alleen je Dela verzekering. Het ene lezen we gretig en met veel plezier, maar centen vragen, ho maar, das een aander paar mouwen. Beste Maria, je hebt overschot van gelijk en er is absoluut niets mis met je vraag. Dat jij je zinnetje weet te krijgen wil voor mij zeggen dat je een sterke en gedreven vrouw bent met een doel en dromen in het leven ondanks je levensbedreigende ziekte. Ik hoop dat je voldoende centjes zal kunnen verzamelen om je droom ook echt waar te maken.

  14. tinne | 26/10/2010, 7:23

    Groot gelijk om dit rekeningnummer te openen. GO FOR IT! Ik ga met mijn klakske rond voor jou, lieve moedige meid.
    Knufs

  15. Elly | 26/10/2010, 7:27

    Neen Maria, je vraag is helemaal niet beschamend zoals sommige reacties je willen doen geloven.
    Nadat je al verschillende andere mensen geholpen hebt om hun droom te verwezenlijken is er niks mis mee om nu je eigen droom na te jagen en om daarvoor hulp te vragen aan mensen die je daarbij willen helpen.
    Niemand is iets verplicht.

    Het is zoals Heidi al schrijft, nu zal het kaf van het koren gescheiden worden onder je lezers. Diegenen die komen lezen voor de “sensatie”, (sorry voor het woord, maar het is gewoon zo, dat merk ik ook op mijn weblog) vinden het te ver gaan. Dat is hun goed recht, maar dan moeten ze hier maar niet meer komen lezen hé.
    Dat je een uitvaartverzekering hebt vinden ze te privé; als je andere privé dingen die vaak erg moeilijk zijn met ons deelt vinden ze dat niet. Vreemde denkwijze volgens mij…

    Ga voor je droom want ik weet hoe belangrijk het is om die lichtpuntjes te blijven zoeken in onze situatie. Ik wens je een prachtige ervaring toe met het walvissen spotten en hoop dat je daaruit kracht kunt putten.

    Liefs

  16. Saskia | 26/10/2010, 7:50

    Hallo,

    het wordt tijd dat je ook eens aan jezelf denkt, Maria. Je staat altijd klaar voor anderen, hoe ziek of slecht je je ook voelt…

    Niemand weet hoe het voelt om in jouw schoentjes te staan.
    Neen, ik hoop echt dat je via deze manier nog deze droom kan verwezenlijken…onze steun krijg je alvast!!!

    Dikke knuffel

  17. ann | 26/10/2010, 7:52

    Hallo Maria,
    heb geen slecht geweten. Ik hoop, dat je je droom kunt waarmaken.
    Trek je van negative reaktie’s niets aan. Geniet geniet geniet,..
    Dikke knuffel vanuit Duitsland
    Ann

  18. hilde | 26/10/2010, 7:58

    Alle mensen die dit beschamend vinden moesten zichzelf dubbel en dik schamen!!!! Ik hoop dat ze nooit geconfronteerd worden met zo’n ziekte die jij nu moet dragen! Maria, ik wens je heel veel succes en hoop dat je nog lang van alles mag genieten!! Laat je niet ontmoedigen door die negatieve reacties. Ik noteer alvast je nummer! Liefs, Hilde

  19. je moatje | 26/10/2010, 9:42

    man man man….voor al de personen die weer het nodige negatief commentaar moeten geven, go on and get your life…
    maar laat Maria met rust, denk niet dat er hier ergens staat dat we verplicht zijn é van te storten!!!
    nu ja sommige mensen zijn misschien te achterlijk om te beseffen waar het echt om gaat in het leven…en respect is iets dat ze helemaal niet meer kennen, en jullie steken zo wel jezelf in een slachtofferrol é dus voor je iemand iets verwijt maak gewoon dat je zelf niet zo bent…nu iedereen kan niet slim zijn é…k heb daar ook respect voor en nog het meeste van al respect voor Maria en Kristof en al de rest hun negatief commentaar kan me gestolen worden echt waar!!!
    ik heb ook al mindere situaties gehad, maar Maria stond er altijd é voor me ook al had ze zelf haar problemen…en k denk dat iedereen wel weet dat dat de dag van vandaag niet meer zo vanzelfsprekend is, iedereen denkt meer aan zichzelf en zegt ja ik heb ook mijn miserie en trekt uw plan
    wel Maria niet! en ik ga storten voor haar droom en ik ga er rondvraag voor doen en alles int werk stellen omdat ze het zou kunnen meemaken!!!!!!!!
    en al de verzuurde mensen é, blijf hier dan ook gewoon weg maar k versta het sommige mensen zijn maar happy als ze iemand anders hun dag kunnen verpesten é…
    moatje, ge weet het é al dat negatief gedoe pff we zijn daar niets mee, misschien omdat ze zelf niet gelukkig zijn dat ze iemand anders ook niets gunnen….
    toe toene é xxxxxxxxxxxxxx

  20. dorine | 26/10/2010, 10:40

    hallo Maria,

    mijn reactie op je vraag is:
    ik zou dit nooit durven doen, maar ik zou helemaal geen walvissen willen spotten- daarmee wil ik zeggen dat er veel verschillende mensen hier op de wereld zijn.
    Elk met verschillende dromen, met verschillende karakters,
    verschillend en toch gelijk, want ieder mens wil het beste voor zichzelf en wil eeuwig blijven bestaan.
    ik hoop Maria dat je je droom kunt verwezenlijken, net zoals ik mijn droom zou kunnen beleven, ik zou heel graag een weekje New York willen ervaren - maar waar een wil is een weg hé.
    Ik laat je wel iets weten als mijn droom eraan komt, laat ons gerust weten of jij je walvissen van dichtbij kunt bekijken.

    Dat er bepaalde personen hier helemaal niet mee akkoord zijn dat kan ik heel goed begrijpen, dit is hun volste recht.
    Maar moet dit dan openlijk meegedeeld worden , dat denk ik niet.
    iedereen is vrij om bij te dragen zoals iedereen vrij is om dit niet te doen.
    Wees toch een beetje menslievend en hou de commentaar binnenshuis.

  21. lidwine | 26/10/2010, 10:56

    Hallo Maria!

    Er is helemaal niets beschamend aan je vraag.Je verplicht niemand en ik zal deze week nog naar de bank gaan om iets te storten.

    Maria doet ook veel voor anderen en nu heeft ze droom!

    Wij zouden ons beter allemaal eens in de plaats stellen,laat ons a.u.b. niet dezelfde weg opgaan als bij Natascha.Plots leek de site van natacha,een roddelsite,mensen die het moeilijk hadden met het feit dat ze was gaan winkelen met de zoon,maar niets op haar site schreef.

    Ofwel leven wij mee met Maria,ofwel blijven wij er gewoon buiten.Zo eenvoudig is het!

    Maria verlies de moed niet,ook heel veel mensen zullen je steunen.

    Groetjes en heel veel moed!

  22. Hilde & Didier | 26/10/2010, 11:57

    Dag Maria & familie ,
    Wij hebben nog geen enkele maal gereageerd . Wat kan men
    nog zeggen ? Wat je ook doet , mensen hebben altijd kommentaar . Trek het jullie niet aan . Vandaag doen wij ook onze duit in het zakje !!!
    Hopelijk kunnen jullie je droom waar maken !!!!!
    Hou je goed !!!
    Groetjes !!!

  23. Katleen | 26/10/2010, 12:32

    Niks van de negatieve commentaren aantrekken.
    ‘t Is fantastisch om dromen waar te maken (en dat geldt toch voor iedereen.)
    Veel succes en hopelijk begroeten de walvissen je in grote getale

  24. Sarah | 26/10/2010, 12:50

    Dag Maria,
    Hier nog iemand die je steeds gevolgd heeft, maar tot hiertoe nog nooit heeft gereageerd. Maar nu wil ik je toch een hart onder de riem steken.
    Wat een negatieve reacties zitten hiertussen! Best wel kleinzielig hoor van deze mensen.
    Trek je er niets van aan! Ik vind niet dat je bedelt, blijkbaar zijn er mensen die zich er goed zouden bij voelen om jou te helpen in het verwezelijken van jou droom, en door die rekeningnummer krijgen deze mensen daar de kans toe.
    Wat kan daar nu mis mee zijn? Je verplicht toch niemand?
    Dus laat je zeker niet ontmoedigen door enkele negatieve reacties.
    Groetjes,
    Sarah

  25. sigrid | 26/10/2010, 1:31

    Wat schrok ik toen ik de oproep las ‘een rekening openen voor walvisspotten’. Ik geloof dat je een heel eerlijk mens bent met de beste bedoelingen, Maria, maar ik vrees echt dat je je in dit geval hebt laten opzwepen door die vriendin van je.

    Een rekeningnummer openen om iemands therapie te helpen betalen, een speciale rolstoel voor iemand met een spierziekte, … daar kan ik inkomen. Het gaat hier om een poging om iemands levenskwaliteit duurzaam te verhogen.

    Maar walvissen spotten heb ik ook niet gedaan, en niemand die ik ken, en is geen noodzaak. Dit is geen goed gekozen doel, en op die manier misschien een beetje beschamend, maar ik weet dat je het goed bedoelde, dus dat neem ik je zeker niet kwalijk.

    Ik zou dat gewoon zo snel mogelijk wegnemen van je blogje, en doorgaan. ‘t Was misschien een slecht idee, maar ik hoop toch dat jij nog heel veel mooie dingen kan zien en meemaken. Je verdient het absoluut.

    En eigenlijk is degene die je dit aanraadde geen goede raadgever geweest. Dit is iets dat je eventueel met behulp van je naaste familie en vrienden kan helpen bekostigen, maar niet op deze manier.

  26. isabelle | 26/10/2010, 1:41

    Maria heeft dit zelf beslist, dat is toch duidelijk, ze heeft er lang over nagedacht. Laten we ophouden met al dat gekritikaster. Wie zijn wij om te beslissen of walvisspotten al dan niet noodzakelijk is voor Maria. Dat is toch voor iedere mens anders.
    Waarom mag Maria deze oproep niet lanceren, wie of wat berokkend ze daar schade mee. Vragen staat vrij, ja toch?

  27. sigrid | 26/10/2010, 1:49

    Natuurlijk berokkent ze daarmee niemand schade toe, de vraag is - en heus, die mag gesteld worden - of het gepast is. Ik ben me er terdege van bewust dat het helemaal niet goed gaat met haar, en dat zij niet zoveel geld heeft.

    De vraag is, is het moreel verantwoord zo’n oproep te plaatsen, een rekening openen zodat je kan gaan walvissen spotten- openen. Het doel is niet nobel, en behalve Maria zelf, heeft geen mens er wat aan. Als Maria vindt dat dit kan, dan staat het haar vanzelfsprekend vrij dit te doen. Maar ik zou het niet durven, en nog minder willen.

  28. Karen en Filip | 26/10/2010, 2:08

    hey,

    Iedereen heeft hier een ander meniging over.
    Laat je niet ontmoediging in je droom.
    Wij staan achter jullie.
    Iedereen die je persoonlijk kent en je familie weten wel beter.
    Allen staan voor iedereen paraat om te helpen.
    Gelijk heb je, dat je nu eens aan je eigen denkt.
    Doen spoedig ook onze duit in het zakje.
    Nogmaals thanks dat je onze getuige wilt zijn.
    Vergeten dit niet Karen, Filip en Senne

  29. Marijs | 26/10/2010, 2:12

    Maria,
    Wanneer dit je droom is, laat je dan zeker niet ontmoedigen door diegenen die hier zéér negatief op reageren. Niemand is verplicht iets te storten. Ik wil je helpen je droom waar te maken en zal dan ook met VEEL PLEZIER iets overschrijven. Ik wens je nog veel tijd om te genieten van alles waar je om geeft, en zeker die grote droom.
    Lieve groeten!

  30. Ann | 26/10/2010, 2:14

    Jammer, ontzettend jammer…..Wij voelen ons toch min of meer bedrogen…het beeld dat we van je gevormd hadden is nu naar de negatieve kant overgeheld….Dit betekent niet dat we minder empathisch staan t.o.v. de problematiek die je ziekte
    met zich meebrengt…maar wel t.o.v. je persoon als mens…Moest je nu nog een rekeningnummer geopend hebben om de kosten die je ziekte met zich meebrengen te kunnen dekken…Met alle respect! Er zijn zoveel mensen in dergelijke situatie, ook hun dromen kunnen niet verwezenlijkt worden…Misschien toch enig misbruik van de blog… Sorry ik wens je verder het allerbeste ….Jij jouw mening en wij de onze!

  31. heidi | 26/10/2010, 2:29

    sigrid,

    kijk we hebben de oproep gelanceerd. Het is wat uit zijn vorm gehaald. Oke daarentoe. Ik ben heus niet de vriendin die het kwaad met haar meent. Nee, om toestanden te vermijden is de rekening er gekomen. Vele positieve mensen vroegen hoe kunnen we daarbij helpen. Vele berichtjes kwamen zie vorige meldingen. Dus dit is het antwoord. Kijk als ge wilt kunt ge verder uw mening kwijt op volgend adres :  mariaendewalvissen at hotmail.be dan kunnen we dit met je openlijk bespreken. misschien klaart dit wel op voor je. grt heidi

  32. waignein marie-rose | 26/10/2010, 3:38

    Dag maria, het is de eerste keer dat ik reageer. Ik vind je oproep
    zeker niet beschamend. Niemand is verplicht, zo wordt inderdaad
    het kaf van het koren gescheiden. Ik stort beslist iets op je rekening.
    Veel moed ik hoop dat je deze droom en nog veel andere kunt
    waarmaken. Het is je gegund !

  33. Maria Héléna | 26/10/2010, 4:07

    Lieve Maria !

    Ik wil je een hart onder de riem komen steken, weeral !

    Dat was wel weer even schrikken, echt schrikken .. ik moet daar steeds van bekomen hoe mensen kunnen reageren…ben nochtans al lang op de wereld, heb al veel mogen meemaken en leren.

    Lieve Maria, laat je niet teneerdrukken door wat mensen uiten en waarmee ze je kwetsen, laat je niet kwetsen !!!
    Jouw eigen levensdagen zijn te kostbaar, jouw energie ook. Ga aan al deze woorden voorbij, laat ze gewoon voor wat ze zijn, mensen komen hier uit vrije wil en wel geloof ik toch echt met de beste bedoelingen, jouw levensverhaal lezen, niemand verplicht…en jij bent niemand wat dan ook verplicht of schuldig.

    Jammer dat het weer van dat is wat we hier ooit al meemaakten, toen het Natacha’s beurt was, voelde ik het kwetsende van al die woorden, de pijn tot diep in me.

    Weet je Maria, vergeeft het hen of probeer het, dat maakt jou lichter, dat bevrijdt jou en zegent maar heel oprecht al deze mensen, want het zijn allemaal menselijke tekortkomingen en we hebben die allemaal als mens.

    Ik hoop dat vele mensen jou wel willen en kunnen steunen zodat jij nog naar die droom toe kan leven en er kracht mag uit putten, het is je zeer gegund !

    succes meisje, en hou je haaks !

    Maria-Héléna

  34. anne | 26/10/2010, 4:15

    He Maria

    lang geleden, maar ik blijf trouw je blog lezen
    stuur naar mijn mail adres jouw huisadres, dan stuur ik je het geld aangetekend, per bank komen daar veel te veel kosten bij vanuit Spanje
    en laat de mensen zeuren, geld dat ingezameld wordt voor derde wereld komt haast nooit terecht, bij jou weet k dat het goed terecht komt
    Ik blijf je moed bewonderen
    Knuf
    Anneke

  35. ann | 26/10/2010, 4:31

    Jammer jammer, niet dat jij je droom nog wilt verwezenlijken, maar wel nu je echt ongeneeselijk ziek bent en je droom wilt waarmaken er nu mensen komen met allerlei negatieve igesteldheden. Zie ook de blog van Natacha, toen ze erg ziek werd en niet meer op pc haar relaas gaf dan waren bepaalde mensen toen ook heel negatief. Hoe bestaat het toch ???? Mensen laat de anderen hun droom waarmaken, ikzelf ben ook ziek, maar heb zo geen walvissenverwachtingen , ik voel me goed thuis, maar laat maria haar ding doen er is nog maar weinig tijd over . Maria één goede raad beperk het doen en laten via deze site, houd alles meer privé .
    groeten

  36. Ma, Pa, Broer, Kristof, Carole | 26/10/2010, 6:23

    Aan all personen die kritiek hebben op de oproep van Maria om geld op te zamelen om een droom waar te maken kunnen we maar 1 ding zeggen, hou u negatieve commentaren voor u zelf. Alles jullie kunnen helpen dan is iedereen welkom. We hopen dat jullie nooit zo een oproep voor jullie kinderen of klein kinderen nooit hoeft te doen.

    Ma Pa en Broer, Kristof. Carole

    Maria je bent een prachtige dochter we vechten er voor.

    dank u wel,
    Ma,Pa,Broere,Kristof en Carole

    Ik ben trots jullie dochter,zus,vrouw en schoonzus te mogen zijn!
    xxx

  37. sigrid | 26/10/2010, 7:17

    Ik wil toch even zeggen dat ik ook een doodzieke, nog erg jonge vader heb, die zelfs nooit meer in staat zal zijn zijn droom te verwezenlijken. Gewoon de dag doorkomen, zonder nieuwe complicaties en zonder afgrijselijke pijnen, ik denk dat dat zijn droom is. ‘t Kost niets, maar zoals alle mooiste dingen in het leven, is gezondheid niet te koop.

    Maria, geloof me, ik wens u niets dan goeds toe, en nog heel veel mooie jaren. En als ik me negatief uitliet, dan was dat niet over u, maar over die rekening. Waarom organiseren jullie geen pannenkoekenslag (of zoiets), een spaghettiavond om geld in te zamelen?

    Hoe dan ook, ik hoop dat de ziekte zich mag stabiliseren en dat je nog zo lang mogelijk bij je ventje mag zijn.

    Dag Sigrid,

    spijtig te horen van je papa. Ieder kanker geval is er ééntje teveel!
    Ik weet goed genoeg wat pijn is en betekend!
    Ook weet ik maar al te goed dat gezondheid niet te koop is!!!
    Mijn doel is om hier zolang mogelijk te blijven op een menselijke manier. Ik blijf vechten voor mijn ouders omdat zij het niet verdienen dat ze nog een dochter moeten begraven. Ik blijf vechten zodat mijn broer niet nog een zus moet begraven,ik blijf vechten voor de liefde van mijn man! Ik blijf vechten om aan iedereen duidelijk te maken en mee te geven dat ze moeten genieten en even stil te staan bij het leven. Soms het te vluchtige leven….
    Ik wens je vader heel veel sterkte,
    Maria

  38. Joke | 26/10/2010, 7:23

    Lieve Maria,

    Denk aan al de mensen die je van harte steunen en je je droom gunnen.

    Zelf heb ik ooit de walvissen kunnen zien in Zuid Afrika en ik weet zeker dat ze jou heel veel energie en moed zullen schenken.

    Als iedereen een klein beetje meehelpt zul je je droom zeker kunnen realiseren.

    Lieve groeten

    Joke

  39. Katleen | 26/10/2010, 7:43

    Wat is nu ‘t verschil tussen mensen vragen om iets op een rekening te storten of iets organiseren om centjes binnen te krijgen?
    Op deze manier bereikt Maria toch een groter publiek en is de kans veel groter dat ze de walvissen te zien krijgt. ‘t Is toch leuk om iemand anders iets te gunnen ik hoop oprecht dat jullie binnenkort met volle teugen van de whales kunnen genieten, en nu ga ik storten ;-)

  40. Ine | 26/10/2010, 8:19

    ‘t Is al gestort, en ‘t is met veel liefde en plezier gegeven!
    Komaan Maria, op naar die dolfijnen!

  41. Ine | 26/10/2010, 8:19

    oeps, geen dolfijnen maar walvissen!

  42. Lies | 26/10/2010, 9:38

    Maria,

    Moedige vrouw dat je bent!Ik geef je groot gelijk dat je dit doet,er zijn zoveel projecten waar geld gegeven wordt zonder resultaat!
    Je leven is kort en dan moet je echt je droom knn verwezelijken!Je hebt de middelen niet ,dus geef ik je groot gelijk dat je het op deze manier doet en uiteindelijk doet ieder er mee wat hij /zij wil!
    Ga ervoor meid en ik hoop echt dat je droom uitkomt!!
    Succes en laat ons weten (op je blog) hoe het was bij de walvissen :-)

    Groetjes
    XXX

  43. marre | 26/10/2010, 9:56

    toi toi maria
    ik hoop dat je genoeg bijeenkrijgt om ook jou ventje mee te laten gaan.

    en aan allen die er negatief comentaar over hebben, jullie commentaar zegt heel veel over jullie karakter !!!!!!!

  44. Tania | 26/10/2010, 10:21

    Aan Roos, ALLES wat de mensen van Doodgraag Leven hier ooit schreven of schrijven behoort tot hun privésfeer, of het nu gaat over een doktersbezoek, een familie-uitstap, over hun angsten en pijnen, … Zij hebben er bewust voor gekozen dit met anderen te delen, ik zou het niet kunnen, het vergt heel veel moed. En het is dankzij hen dat gezonde mensen pas echt leren waarderen wat het betekent in goede gezondheid te leven, daar wil ik de mensen van Doodgraag Leven heel hartelijk om danken, het deed alvast mij tot inzicht komen.
    Roos, aan jouw vele reacties te zien, lees jij telkens gretig mee in dat privéleven. Pas wanneer Maria schrijft over haar financiële toestand, over de bezorgdheid voor de kosten van haar begrafenis, over Dela, dan begin je te steigeren, nochtans behoort ook dat tot haar privé, tot haar dagelijkse zorgen. Waarom mag ze dat aspect dan plots niet delen met ons?

    Maria heeft een droom, ook ik had een droom, een droom die ik onlangs kon verwezenlijken. Ik had/heb het geluk reeds 25 jaar te mogen werken, in goede gezondheid, ik had het geluk 25 jaar te mogen sparen voor die droom. Maria heeft dat geluk niet. Voor haar moet het sneller gaan, zij heeft minder tijd om haar droom te verwezenlijken. Als zij op die manier haar droom toch in vervulling kan laten gaan, dan verdient zij het niet bekritiseerd te worden.

    Aan Maria, vecht voor je droom, niets geeft een mens meer levenskracht dan het nastreven van een droom. Laat je niet op stang jagen door mensen die een ander het licht in de ogen niet gunnen. Jaloezie is immers een venijnig beestje, en enkel aanwezig bij wie niet in staat is het geluk te zoeken, te vinden, zijn dromen na te streven. Veel geluk!

  45. Karen | 27/10/2010, 7:44

    Lieve Maria,

    Dit is voor mij ook de eerste keer dat ik reageer op je blog. Heb je altijd gevolgd, bijna dagelijks kom ik hier een kijkje nemen en leef ik echt met je mee. Ik hoop zo dat je je niet slecht voelt door de negatieve reacties, voor mij zijn deze echt onbegrijpelijk.

    Je bent een jonge vrouw, zo sterk en je vecht vooral voor anderen, zo komt het bij mij toch over. Voor je Kristof, je lieve Neo, je familie, je vrienden. En dit is jouw droom… Ik hoop van harte dat je hem nog kan en mag verwezenlijken.

    Ik wens je nog een mooie tijd toe hopelijk zonder al te veel pijn en ongemakken en hoop zo dat de walvissen je nog meer kracht kunnen geven om door te gaan.

    Dikke knuffel,

    Karen

  46. Hugo | 27/10/2010, 7:44

    Dat al die mensen die niet akkoord zijn met Maria haar streven en daarom een rekening open waar ieder mensen naar eigen wil iets MAG op storten,zich eens onthouden van hun negatieve reactie dan pas tonen ze hoe verstandig ze zijn.Niemand betaald graag belastingen maar we MOETEN en hier moet NIEMAND iets betalen,dus ben ik een gelukkige persoon dat ik nu niets moet maar mag en daar zal ik nu vrijwillig over beslissen.
    Ik persoonlijk steun nu al jaren en maandelijks De sleutel, dat is een instelling voor drugsverslaafden waar ze proberen er van af te geraken en dat is ook voor onbekende mensen (jongeren) dat ik dat doe waar mogelijks jongeren kunnen tussen zitten of gezetten hebben van mensen die nu op Maria kommetaar weten.
    Maar er is wel een groot verschil,Maria heeft haar ongenezelijke ziekte niet gewild en die drugverslaafden hebben het zelf gezocht en toch steun ik die instelling zonder die jongeren kretiek te geven. waarom toch???????
    Beste maria stoor je niet aan die kretiek van sommige en als ze achterwege blijven geen noot,het is geen gemis.Als ik als trouwe lezer niet akoord ben zal ik je daarom geen verwijten naar je hoofd slingeren en in stilte denken.Sta ik nu achter of niet achter uw beslissing ik wens je veel succes en hoop dat het negatieve eens zal stoppen.
    Mvg Hugo

  47. Ria Maes | 27/10/2010, 8:01

    Goedemorgen Maria,

    ‘t zal wel aan mij liggen zeker, maar ik begrijp echt niet waar mensen zich druk over maken. Als iemand vraagt om voor welke reden dan ook iets te storten op een rekeningnummer, dan heb je twee mogelijkheden: of je stort iets of niet. Klaar.

    Waar zijn al die commentaren dan voor nodig.

    Ik kan alleen maar zeggen: hopelijk moeten ze zelf nooit een rekeningnummer openen om voor wat dan ook hulp te vragen.

    Zodra ik de kans heb, stort ik iets op je rekeningnummer, Maria en wat je ermee doet, is mij volkomen gelijk, zolang je er maar van geniet!!!

    Elke mens heeft een droom nodig om naar uit te kijken en zeker als je zoveel pijn en ellende moet doorstaan als jij, blijf in je droom geloven, Maria. Aan het einde van elk Sara dagboek dat ik schrijf, staat: Soms komen dromen uit! Wel, Maria, ik hoop dat jouw droom zo snel mogelijk uit mag komen en ik wens jou, je man, je ouders, je broer en schoonzus en al die je liefhebben nog hele mooie, gelukkige dagen samen.

    Heel veel liefs,
    Ria

  48. vanessa | 27/10/2010, 8:19

    Lieve Maria,

    Ook ik volg je blog regelmatig en hoop steeds dat het goed met je gaat..
    Trek je alsjeblief niets maar dan ook niets aan van deze negatieve reacties, al deze mensen zouden zich diep moeten schamen!
    Wie van hen zou in jouw schoenen willen staan? Zouden ze dan ook zo hard zijn?
    Beseffen ze wel wat ze zeggen? Niemand is verplicht om iets te geven en rijker zal je er echt niet van worden..
    En wat is het verschil in je uitgave? Je medische kosten moeten nog steeds betaalt worden en de zorgen daarrond zullen zeker blijven..
    Ik geef trouwens elk jaar een storting aan een goed doel, make a wish zit daar ook steeds tussen….Ook enkel en alleen om hun dromen waar te maken, nu ze het nog kunnen, zonder dat ik daar een pannekoek voor in de plaats hoef te hebben..
    Menslievendheid…
    Nu geef ik het aan jou, omdat we je hebben leren kennen als een lief en zachtaardig persoon.. en deze keer weet ik bij wie het terechtkomt…en ja daar heb ik een goed gevoel bij…
    Geniet ervan nu je nog kan.
    Ik wens je het allerbeste..

  49. Martine | 27/10/2010, 9:34

    Dag Maria,

    Nu ga ik hier iets schrijven, wat me al zolang aan sommige mensen stoort.Ze lezen hier je blog, jouw gevoel, jouw dagboek.
    En jij kiest het voor het te delen, zoals een ander een boek schrijft.
    Wat is er mis met je schrijven, niets het is Maria recht uit het hart.
    Is net daardoor dat we sinds doodgraag leven een mooie band hebben opgebouwd.
    Vele lezen, maar lezen niet tussen de regels in, en reageren uit frustraties, niet wetend wat er in je omgaat.Hebben zelf geen kanker, of hebben er nog nooit mee te maken gehad.
    Gelukkig zijn er die vele andere, die wel de persoon Maria zien zoals ze is:-).
    Kim had ook nog vele dromen,er zijn ook mensen die gaan wandelen zijn om hem financieel te steunen.
    En hij heeft het geluk gehad om een fod herkenning te krijgen, wat maar weinige kanker patienten hebben.Dus is hij al die jaren gesteund geweest door ieder van ons.
    Er gaat zoveel geld naar nutteloze dingen, in onze maatschappij.
    Jouw wens in jouw situatie is héél begrijpelijk.
    Je hebt ook recht op je droom vakantie.Trouwens er zullen mensen dan ook geld aan je verdienen.:-).ik bekijk dit, als een vorm van vrijwillige belasting, wetende dat het je gelukkig maakt :-)

    Laat die mensen maar zeggen( die denken blijkbaar een deel uit te maken van je leven, om je met de vinger te wijzen)

    Mijn steun heb je Maria, en ga het delen met vele mensen, en hopen dat je wens mag uitkomen.

    Dikke knuf,

    mama van Kim

  50. Ria Maes | 27/10/2010, 9:58

    Heel juist mama van Kim. Dé grote onrechtvaardigheid ligt in het feit dat aan heel veel mensen de tijd niet gegund wordt om te sparen voor hun dromen!!!

    Ik wens jou ook heel veel sterkte in deze moeilijke tijd en ik vind het top dat je Maria op deze manier nog een hart onder de riem komt steken.

    Heel veel liefs

    Ria

  51. anne | 27/10/2010, 10:04

    lieve Maria, jij hoeft jezelf niet te verantwoorden en verontschuldigen! Luister naar wat je wordt ingegeven en laat iedereen het zijne er van denken.
    wens je alle goeds van de wereld.
    lieve groet

  52. karine | 27/10/2010, 10:30

    Amai zeg, dat was een hele boterham om al die reacties te lezen;
    Ik hoop dat het STOPT die negatieve kommentaar, zoals in de tijd bij Natasha. Daar heeft niemand iets aan.
    Het is een vraag om steun, iedereen is toch vrij !!
    Aan de mama van Kim : een prachtige reactie. En nog veel sterkte ook voor u en Anneke.
    Maria, go for it !

  53. Marina | 27/10/2010, 10:47

    Dag lieve Maria,

    Ik ben zo blij met de vele positieve reacties… mijn centje is net gestort maar je mag er gerust ook een tasje koffie gaan mee drinken… fijn te weten dat jij er blij mee bent!!!

    Dikke warme knuffel,
    veel liefs,
    Marina

  54. heidi | 27/10/2010, 11:25

    aan allen hier op de blog,

    deze doet best deugd als je al die positieve reactie’s leest. Als Sigrid eens iets vandoen heeft dan mag ze het me gerust laten weten. Dan zal ik met plezier een pakje pannekoeken eten om haar pa te steunen of al doet ze iets anders. Ik kan daar nog begrip voor opbrengen. Het doet me deugd te weten dat ook al heb ik het balletje aan ‘t rollen gebracht, dat het wordt gedragen door vele andere. Het is nu niet iets meer van mij alleen maar van ons allen. Ne dikke merci van mijne kant.

    Maria,
    meid ja we gaan ervoor, we gaan door tot we jou naar de walvissen kunnen sturen samen met die schat van jou. Want hij kan best ook wat ontspanning gebruiken. En als ik alles hier zit te lezen heb ik verdorie wel een grote krop in de keel. Want ik vind het zo super voor jou, zo hartverwarmend. Grt heidi

    Weet toen ik die slechte reacties kreeg,ik dan echt ben gekraakt. Ik was vooral in één iemand bijzonder ontgoocheld maar het is zoals je schreef het kaf word van het koren gescheiden. Voelde me er slecht over,maar ondertussen hebben die goeie commentaren mij er dubbel bovenop gekregen.
    Ik kan jullie niet genoeg bedanken ervoor,jij ook Heidi ge zijt een madam met ballen aan je lijf! Ik ben je zeer zeker dankbaar!!!
    Bedankt voor de power dat jullie me geven!!!
    Maria

  55. Aske | 27/10/2010, 11:26

    Potverdekke! De mensen die deze oproep ‘beschamend’ noemen zouden zich moeten schamen! Of zijn jullie een beetje op jullie teen getrapt dat er is iets aan jullie gevraagd is? Een beetje gierig? in uw gat gebeten? Allez ik ben maar aan het raden waarom dat mensen zulke harde, negatieve reacties geven op de poging van iemand om haar wens te verwezenlijke.

    Het is een oproep geen verplichting! En sjeezes seg! Als een mens nog eens niet iets mag vragen waar gaan we naartoe begot!!!!

    Dus laat al die negatieve reacties maar links liggen en gaan met die banaan!

    Maria! Groot gelijk om dit te vragen! GO FOR IT! Mijne cent zal worden gestort!! MAAR ik wil wel een tegenprestatie van jou …. foto’s van walvissen en een Maria met een glimlach tot achter haar oren!!!! YOU GO GIRL!!!!!!!!!! WUhuuuuu!!!!!!!!

    Groetjes!
    Aske

    Dag Aske,

    Dank u wel en we zullen met veel plezier je een foto opsturen!!

    Lieve groet,
    Maria

  56. Brigitte | 27/10/2010, 1:16

    Hallo Maria,

    Joepieeeeeeeeeeeeee, zie je wel dat er heel veel positieve reacties komen. Het gaat lukken meid, jij en je ventje samen walvissen spotten. Ik vind het ook zo fijn dat jullie heel sereen reageren op negatieve kritiek. Echt, mijn hoed af daarvoor.
    Je bent dan ook door dik en dun gesteund door je lieve ouders, je broer en schoonzus en je ventje. En ja, Heidi dat is iemand die verdomd goed weet wat ze wil. Je moatje Angeline, ik voelde die zo ontploffen terwijl ze haar mail schreef op je blog.
    Plezant dat er nog zoveel mensen zijn die iemand anders iets gunnen.

    Beredikke knuffel voor al diegenen die je lief zijn,

    Brigitte
    xxxxxxxxxx

  57. sigrid | 27/10/2010, 2:20

    Wel Maria, met al die steun kom je er wel, zeker weten. Misschien heb ik wel mijn bedenkingen geopperd gisteren, toch wens ik je van harte toe dat je je droom kan waarmaken. Mijn vader heeft overigens geen kanker, maar al heel lang een chronische ziekte die het laatste jaar zoveel geëist heeft van hem, dat het bijna niet meer menswaardig is. Mijn moeder had evenwel op jonge leeftijd kanker…

    Kortom, ik weet dat ziek zijn geld kost, veel pijn en het leven aanzienlijk inkort. Iedereen praat maar over de vooruitgang van de geneeskunst, en ja, ze kunnen veel, maar zodra het geen ‘mechanisch’ mankement is, en echt een immuunziekte of ziekte als kanker, moeten ze nog heel veel leren. Laat ons hopen dat er in de komende decennia iets gevonden wordt opdat jonge mensen als jij (en ook de ouderen natuurlijk) dit lijden niet meer moeten meemaken.

    Veel sterkte, en vooral een pijnvrije toekomst toegewenst!
    Dank u wel. Ook het beste voor jou en je geliefde omgeving.

    Maria
    xxxx

  58. Rita | 27/10/2010, 3:33

    Hallo Maria
    Ooit zei iemand (Martin Luther King) Ik heb een droom… Hij droomde van een betere wereld. Door jou positief te steunen werken wij allemaal een beetje aan een betere wereld.
    Jij verdient het om jouw droom waar te maken. Wij gezonde mensen hebben onze kansen om onze dromen waar te maken zelf in handen. Voor jullie is de tijd soms te kort, als wij dan even kunnen helpen graag.
    Ik hoop dat je snel je droom mag waarmaken

  59. Mia | 27/10/2010, 6:03

    Maria,

    wat ben ik geschrokken van die negatieve reacties.
    Waar haalt men het lef vandaan om zo negatief uit de hoek te komen? Ik hoop dat ze ondertussen met het schaamrood op hun wangen rondlopen.
    Maria, zo iets raakt je zeer diep, maar trek je op aan de positieve en fijne reacties, deze zijn er zoveel meer dan de negatieve.
    Ik hoop dat je droom snel werkelijkheid mag worden!
    Een dikke knuffel voor jou , Kristof en je familie die je zo steunen.
    groetjes
    Mia

  60. anja | 27/10/2010, 6:16

    Maria,
    Als iemand mij zou geld vragen om op vakantie te gaan of walvissen te spotten of… zal het antwoord steevast “neen” zijn en ik zal er nog een toevoegen: “Gij hebt 2 handen aan uw lijf en ge zijt gezond,dus ga ervoor werken desnoods een extra jobke”Maar voor jouw ligt dat helemaal anders! Door jouw ziekte ben je gewoonweg niet in staat om te gaan werken waardoor je één of vele van je toekomstdromen niet kan realiseren;Maar jij hebt voor deze situatie NIET gekozen en daarom heb ik dan ook onmiddellijk je rekeningnr. op een papiertje gezet en morgen loop ik langs bij de bank om een storting te doen,’t is wel geen enorm bedrag,maar ik ben zeker dat er nog zullen zijn die mijn voorbeeld gaan volgen en vele kleintjes maken één groot.
    ‘k Wil je zo vlug mogelijk met je man Kristof zien vertrekkken op reis naar je walvissen.

  61. linda | 27/10/2010, 8:48

    Ik hoop echt voor jou dat je je droom nog kan waarmaken. Zelf ben ik ook een kankerpatiënte en tevens ms-patiënte. Dus ik weet ook hoe duur al die behandelingen zijn. Droom maar verder, dan komt je droom waarschijnlijk uit. Ik duim voor jou!

  62. nic | 27/10/2010, 8:52

    Hallo Maria,
    Ik ben zowel mijn vader als moeder verloren aan kanker. Toen mijn moeder stierf was ik juist 15 geworden. Als deze ziekte je overkomt en je kan er zo mee omgaan als jij doet kan ik daar alleen maar respect voor hebben. Ik vind het zelfs geweldig dat je zo de moed hebt om al deze dingen zelfs te ondernemen en dat je niet bij de pakken blijft zitten. Dus ga ervoor en gun jezelf deze mogelijkheid om je droom dichterbij te zien komen. Omring je met de vele positieve mensen van deze blog en laat die negatieve voor wat ze zijn. Ze zijn zelfs het reageren niet waard. Ik vind het knap dat je nog durft te dromen. Dus hou je taai, ik vind het super
    Groetjes
    Nic

  63. elsbeth | 27/10/2010, 8:58

    Ik hoop Maria dat je ziet en leest hoeveel mensen toch positief aan kijken op je beslissing. HEEL MOEDIG van je.Je verdiend het.Ik heb het geluk dat ik aan zee woon, iedere dag ga ik er met mijn hond naartoe…goed of slecht weer, gewoon de zee dat trekt me aan dat oneindige,de geur,het geruis, in de verte turen…Ik denk dat het ook dat is dat je nu wil….het geluid van de walvissen… heel eerlijk ik heb een bandje met het geluid van walvissen derop(van mijn zoon gehad) dat brengt echt rust ,ongeloofelijk… het is heel apart en toch heeft het rust… ik hoop dan ook uit de grond van mijn hart dat je dat een keer in werkelijkheid mag meemaken…samen met je ventje… het zal wel heel emotioneel zijn maar echt de moeite waard…Je verdiend het meid.
    Hopelijk begin ik de volgende keer niet met och shit daar gaan we weer …maar met shit joepie daar gaat ze eindelijk voor haar der droom achterna….
    Heel veel liefs van aan het zeetje..
    Met het steuntje op je rekening is de reis wel niet betaald maar hopelijk helpt het om je droom waar te maken…

  64. 28/05/1943 | 27/10/2010, 9:14

    Maria,
    ik hoop echt dat je veel walvissen ziet !
    trek je van de negatievelingen niets aan, ze spuien kritiek, dat kunnen ze hier gratis, positief reageren kost hun minstens één cent !
    M.

  65. lieve | 28/10/2010, 1:56

    Lieve Maria,

    Ik schrok ook van je oproep ,had het niet verwacht en had ook een gevoel van teleustelling.Jij weet echt wel wat je wil en bent een vrouwtje met haar op je tanden,dat blijkt ook uit je verhaal met de haag en hond (die meneer had eigenlijk naar mijn gevoel wel gelijk en toen schrok ik ook al een beetje van je reactie .) Toch lijk je me wel eerlijk en spontaan en ben je daardoor ook zo geschrokken van sommige ook eerlijke reacties die niet zo positief zijn.
    Wat me nu wel stoort is dat elke minder positieve reactie een hoop van kritiek krijgt.Waarom mogen deze mensen hun mening niet zeggen ?Zij menen het ook goed en zoals iemand opmerkte dat het gezonde mensen zijn die zoiets schrijven is vast niet waar.Niet alle mensen vertellen hun persoonlijke miserie en naar min mening zijn er nog vele zieke mensen die deze blog lezen en erop reageren. Ik denk dat bv Roos al heel wat leed heeft gekend en misschien nog steeds kent.Vandaar haar verdrietige reactie (denk ik)
    Ikzelf ben ook meer begaan met al de kinderen die deze winter weer op straat moeten slapen en waar we ook weer machteloos tegen staan.
    Toch gun ik jou ook jouw droom en vooral dat het je de moed geeft en de energie om er verder het beste van te maken.

    Lieve

  66. dominique | 28/10/2010, 7:00

    Beste lieve Maria,
    go for it …. go for it.
    Iedereen heeft een droom in zijn leven, sommige zelfs meer dan 1. Niemand kan het jou kwalijk nemen. Inderdaad, ofwel stort je ofwel niet op de rekening. En dit is een eindeloze discussie en daar moet je jouw energie niet insteken meid. Enkel positieve energie kan je verder helpen en dat weet je.
    Je had het misschien wel kunnen verwachten hé die reacties. Mensen lezen graag het leed van een ander, maar een positieve noot is precies steeds moeilijk. Jouw blog is jouw privé leven en dat hoort erbij. Je kon evengoed een benefiet organiseren, zoals zovelen doen om de medische kosten te betalen. Jij weet ondertussen hoe je ervoor staat, jij moet dit dragen. Dus JIJ beslist wat je met je verdere levn aanvangt hé.
    Ik steun je oproep en zal m’n bijdrage doen, gewoon omdat ik je het jou gun. Ik heb mijn papa verloren en hij had ook nog dromen. En zolang deze verschrikkelijke ziekte bestaat, zullen vele dromen kapot gemaakt worden. Lieve Maria, je hebt al zovéél dromen in de kast moet opbergen, omdat je weet dat die niet meer haalbaar zijn. En ik heb geleerd uit deze shit ziekte dat positieve energie je een klein beetje verder brengt, dan te zitten zeuren.
    Go for it, go for it meid !
    dominique

  67. David | 28/10/2010, 9:39

    Dit is zeker geen beschamende oproep , integendeel ik geef persoonlijk veel liever iets aan Maria waarvan ik weet dat ik op die manier een stukje heb meegewerkt aan deze mevrouw haar droom te helpen realiseren dan dat ik pakweg om maar iets te noemen stiftjes van 1 of andere mallafide kerkorganisatie wordt opgedrongen waarvan ik op geen 100 jaar weet waar mijn geld naartoe gaat , Maria je kunt erop rekenen wij storten Groeten David, Jill en Michieltje

  68. els | 28/10/2010, 1:27

    Dag Maria,

    het is de eerste keer dat ik je schrijf.
    Ik heb veel bewondering voor je!
    En wat je droom betreft… ga er voor!!!
    welgemeende groetjes

    els

  69. Ann | 28/10/2010, 3:14

    Lieve lieve Maria,
    Je zou mijn hart moeten voelen bonken. Echt ik ben er niet goed van!
    Ik vond het al raar dat er zoveel reacties waren. Toen ik begon te lezen begreep ik waarom.
    Mensen die zo reageren moeten zich schamen, ze zijn het niet waard om je er ook maar 1 seconde slecht over te voelen.
    aub Maria laat dit niet aan je hart komen. Denk alleen aan de positieve reacties en dump de andere direct in de vuilbak.
    Veel veel sterkte! Ik denk en duim voor je!
    groetjes

  70. Liesbeth | 28/10/2010, 7:29

    Dag Maria,

    Ik hoop dat je jouw droom kunt verwezenlijken…Kop op! Ik vind wel heel jammer dat er soms zo een slechte kritiek komt! Niet van aan trekken, ga ervoor!!!!

    Wat je ook doet, er zijn altijd mensen met commentaren, maar laat deze voor wat ze zijn!

    Verzorg je goed, of laat je goed verzorgen en ga ervoor!

  71. Bieke | 28/10/2010, 8:10

    Lieve Maria

    ik ben ook verbaast van de negatieve reacties. Je kan dingen denken maar ze zo maar te lezen zetten vind ik jammer! Deze bloggers vind ik geen fijne mensen, maar laat het niet aan je hartje komen.
    Als je de kans kan krijgen je droom waar te maken, doe het!!! Ik gun het jou voor 100%. Jij verdient toch wel iets speciaals zeker…..
    Ik volg je al van in het begin maar je hebt nog nooit zoveel reacties gehad dacht ik. Dus je hebt bij de mensen iets losgemaakt met je droom en die enkele die je niet volgen pffff daar mag je niet van wakker leggen.
    Ik wens je nog een fijn week-end en denk positief!!!

    dikke knuf Bieke

  72. marleen | 28/10/2010, 8:47

    Dag Maria,het is deze week de eerste keer dat ik op jou blog kom. De zaak Els …schuldig zonder bewijs,heeft me de ganse week nauw aan het hart gelegen. Niet dat het op jou blog moet ter sprake komen…. Maar nu schrik ik mij te pletter wat op jou blog aan de hand is. Ik heb een paar reacties gelezen…maar ben gestopt!!! Ik duim voor jou droom en zal zeker iets storten op jou rekening. Ik gun jou droom van harte. Ik blijf jou volgen ook al kan ik niet goed tegen het ruziemaken onder elkaar. Daarvoor dient de blog niet. Geven doe je uit vrije wil. Ik wens jou nog een fijne week toe. Laat het niet aan je HARTJE komen. Liefs Marleen x

  73. marleen | 28/10/2010, 8:56

    Kon het niet laten toch nog een paar reacties te lezen. Die van Hugo en de mama van Kim vond ik heel mooi en lief. Warme knuffel lieve mensen x

  74. ingrid nelis | 28/10/2010, 11:19

    Liefste Maria,
    Mijn droom is dat jouw droom heel snel mag uitkomen. Ik steun je project en ik vind het ongelooflijk eerlijk, spontaan, heel menselijk, lief en moedig dat jij deze steun aan ons wil vragen. Ik heb het gevoel dat ik eindelijk iets voor jou mag doen. Met veel plezier zal ik ook mijn steentje bijdragen en hoop dat je heel snel voldoende centjes bij elkaar krijgt om je droom te verwezelijken.
    Ik kijk uit naar jouw verhalen. Ik hoop als we jou met z’n allen steunen dat jij snel kan vertrekken. Leuk dat er zoveel mensen achter jou staan. Dat doet plezier en deugd.
    een hele lieve knuffel,
    Ingrid

  75. Marie-paul | 29/10/2010, 2:05

    Beste Maria,

    Ik heb nog nooit iets op je blog geschreven, maar ik heb er vanaf het begin heel veel steun aan gehad.
    Mijn man is vorig jaar ook veel te jong overleden aan kanker en jullie hebben mij in deze moeilijke periode altijd steun gegeven met jullie eerlijke verhaal.
    Ik hoop echt dat je nog vele dromen mag waarmaken en nog een hele tijd mag genieten van de mensen die om je geven.
    Trek je aub van alle negatieve commentaar niks aan.

    Ik ben blij en je dankbaar dat ik nog iets terug kan doen voor jou.

    Hopelijk kan je binnenkort genieten van je droom.
    En ik hoop dat ik nog lang mag genieten van jou verhalen.

    Ga ervoor en geniet ervan samen met je ventje, want hij verdient het evenveel. Mijn steun krijg je.

    Nogmaals BEDANKT.

  76. Nele | 29/10/2010, 7:57

    Maria,

    Het is ook de eerste keer dat ik reageer maar ik volg je blog al van bij het begin, ik hoop echt dat je droom kan uitkomen!!!!

    Het is zoals er hier al op je blog te lezen staat, liever aan jou iets geven dan aan een andere organisatie want je weet toch nooit waar het geld terecht komt.

    Zou de VRT daar niet kunnen aan meehelpen om je droom te laten uitkomen?

    groetjes

    nele

  77. annick | 29/10/2010, 9:23

    Hoi Maria,

    snap niet echt het probleem van al die mensen, niemand is toch iets verplicht en het is een droom die je in je eentje niet zal kunnen waarmaken.(spijtig genoeg)
    Mensen die het geluk hebben om te kunnen werken kunnen sparen voor een droom.
    Mensen die niet ziek zijn hebben geluk en kunnen sparen voor een droom.
    Ik steun jou voor 100% en ik ben zelf ook een jonge vrouw en mama van drie kinderen en ook ik ben kankerpatiente.
    Ga voor je droom en niemand heeft het recht om jou te veroordelen,mensen kunnen toch zo egoistisch zijn.
    Je deelt je leven voor een groot stuk met ons en ik haal moed en kracht uit jou verhaal.
    Veel liefs Annick

  78. rita | 29/10/2010, 9:35

    Liefste Maria,
    Ik wil zeker gen negatieve rectie geven,als hierdoor je droom kan uitkomen waarom niet!!!.
    Maar er zijn zo veel schone manieren om iedereen een beetje gelukkig te maken,ik heb 4 weken het Middelheim ziekenhuis afgelopen,en wat zie ik daar voor een mooi initiatief, ze verkopen in de inkomhal zelfgebakken wafeltjes voor een revalidatie programma en als je die mensen ziet zitten,die meer als een plant leven en toch hebben ze de moed om ” samen” aan dit project te werken,en wat is 3 euro voor een pakje zelfgebakken wafeltjes en wees gerust ieder bezoeker schiet in de geldbeugel omdat we weten dat het voor een project is waar vele mensen wel bij varen.
    Maria,ik wens je het beste,maar denk ook aan de vele anderen die een centje nodig hebben,groetjes van Rita

  79. ingrid nelis | 29/10/2010, 11:22

    Beste Rita,
    Je moet eens over het volgende nadenken.
    Het is niet omdat er veel mensen honger lijden vandaag dat wij vandaag geen boterham mogen eten. Het is niet omdat er veel miserie in de wereld is dat er voor Maria geen droom mag waar gemaakt worden.
    Liefst zouden wij alle mensen steunen maar dat kan helaas niet. Als wij hier en daar ons steuntje bijdragen is het mooi. Vandaag kunnen we dat voor Maria doen. Je moet de ene miserie niet met de andere vergelijken want dan hoeven we niemand meer te helpen natuurlijk.
    Maria heeft al voldoende bewezen dat ze aan anderen denkt. Ik ben heel fier op haar dat ze in haar omstandigheden nu eens aan haarzelf durft te denken.
    Helaas krijgt ze hiervoor kritiek maar gelukkig staan er veel meer mensen achter haar.
    VOLHOUDEN MARIA!!!!!

  80. Mia | 29/10/2010, 11:49

    Maria,

    ik heb van de morgen op de radio gehoord dat het vandaag nationale knuffeldag is, en bij deze stuur ik jou dus een dikke knuffel.
    lieve groet
    Mia

    En een dikke knuffel terug aan jou en al mijn bloggers.

    Groetjes,
    Maria
    xxxxx

  81. Brigitte | 29/10/2010, 2:01

    Maria

    Vergeet snel al die negatieve kritiek. Ik hoop dat het project lukt en geniet er dan torenhoog van.

    Ook een dikke knuffel vandaag!

  82. annelies | 29/10/2010, 3:50

    Maria
    Wat is het erg te lezen dat mensen ineens veranderen als er geld aan te pas komt. NIEMAND is verplicht iets te GEVEN.
    Mijn moeder is niet meer te genezen: Kanker.
    Ik weet wat uw ouders voelen. Een imens verdriet.
    Ja, ik kom elke dag naar je blog kijken maar ben geen vrouw van woorden dus veel heb ik nog niet geschreven maar nu moest ik reageren. Mensen aub kraak iemand NIET af maar schrijf eens iets positief.
    EN Maria als er een spagettiavond komt zal ik aanwezig zijn want ik zou je graag eens life ontmoeten.
    Langs deze weg zeg je beter niets persoonlijk want je llest de volgende dag de reacties

  83. marleen | 29/10/2010, 7:40

    Ik heb mijn ventje een dikke knuffel gegeven……jij en je ventje krijgen er ook een xx Nog een fijn weekend. En voor al de bloggers ook een warme knuffel en een dikke zoen xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  84. Martien | 29/10/2010, 8:04

    Lieve Maria,

    van mij is het ook de eerste keer dat ik met een mailtje reageer.Ik vind gewoon dat ik je dit moet laten weten .
    Ik kan haast niet geloven dat sommigen negatief reageren op je oproep .Ik heb die negatieve reacties echt moeten herlezen omdat ik het niet kon geloven wat sommigen durven schrijven naar jou .Ik vind het echt schandelijk.Ik ben er niet goed van, laat staan hoe rot jij je dan wel gevoeld zal hebben na het lezen van die reacties.
    Je bent zo’n sympathieke moedige vrouw, die al zo verschrikkelijk veel heeft moeten doorstaan in haar jonge leven . Ik bewonder je , ik kijk echt naar je op . Je verdient het verdorie om duizenden walvissen te spotten!
    Richt je aandacht op de vele positieve reacties, en probeer die enkele negatieve uitspraken zo vlug mogelijk te vergeten.
    Mijn steun heb je zeker !
    Liefs,

    Martien

  85. groentje | 30/10/2010, 7:32

    Ja man… say no more…

    Wel heel spijtig van die Dela-verzekering, ik wist niet dat daar een wachttijd voor was.

    Dag Groentje,

    Als je gezond bent is er geen wachtijd voor de delaverzekering. Omdat ik al terminaal ben heb ik inderdaad een wachtijd van 5jaar. Nog drie te gaan….
    Mensen spreken nog te weinig over dood gaan. Het is belangrijk er eens goed over na te denken wat je zelf zou willen. Is die dela prive ja inderdaad,ik wil het gewoon bespreekbaar maken ,want ook de dood behoort nu éénmaal tot ons/het leven.

    Lieve groet,
    Maria

  86. sabine | 30/10/2010, 8:07

    Hallo Maria,
    Fijn dat je blijft doorvechten en trek je echt niks aan van die negatieve reacties!!! Het is net die eerlijkheid en puurheid van jouw die je siert!! Wie durft er zich zo bloot te geven voor iedereen?! Jij alleen!!! En het is net daarom dat je van mij zoveel respect krijgt en je moet absoluut voor je dromen blijven gaan meid!!!
    En beste medemensen, denk aub eens goed na bij de volgende zin!
    EEN GEZOND MENS HEEFT DUIZENDEN DROMEN!! EEN ZIEKE MAAR EEN…TERUG GEZOND WORDEN!!!
    Dus gun Maria van harte “haar” droom!!!
    Lieve groetjes aan Maria en aan iedereen!

  87. Wesley Demeester | 30/10/2010, 10:05

    Miljaar zeg,
    Ik lees de blog regelmatig en ik reageer nergens op, maar dit gaat erover ! Als je Maria ontmoet dan besef je wat voor een warme mens het is en NOOIT of te NOOIT wil ze iets voor haarzelf. Altijd voor Kristof, voor anderen. Nu ze deze droom wil waarmaken en EINDELIJK eens iets voor haarzelf wenst, krijgt ze zielige reacties van mensen die niet weten wat het is. Ik kan het niet anders zeggen dan dat jullie zielepoten zijn. Gun Maria dit ene ding die ze zo graag zou willen en laat haar met rust als je enkel negatief kan reageren.
    Er zijn er veel die een voorbeeld mogen nemen aan Maria qua onbaatzuchtigheid !

    Wij ‘RSC Promille’ gaan vanavond haar een bezoekje brengen en gaan ZEKER bijdragen tot het verwezenlijken van haar droom. En ik hoop uit het diepste van mijn hart dat die er komt zodat ik foto’s kan zien van walvissen in het wild met Maria op de voorgrond en een brede glimlach.

    Aan al die negatieve pippo’s, FUCK OFF !

  88. Wesley Demeester | 30/10/2010, 10:10

    Trouwens, de spelers van RSC Promille hebben Maria tijdens het huwelijksweekend van mijn vrouwtje en ik leren kennen en kennen haar dus ook niet zo goed en toch gaan ze heel overtuigd vanavond mee op bezoek.

    Aan alle mensen die Maria niet in levende lijve kennen en iets overschrijven. Chapeau echt waar, dit is echt schitterend.

    Dag Wesley & RSC Promille,

    Dank u wel voor dit berichtje,we kijken ernaar uit om jullie te zien!! Trouwens was de trouw één van onze mooiste momenten dit jaar! De groep was super!! Het was een superweekend!

    Tot vanavond

    Kristof & Maria
    xxx

  89. Ann | 30/10/2010, 4:05

    Maria,
    Ik wens je fijn weekend toe!
    Veel liefs

  90. Cindy Catteeuw | 30/10/2010, 4:16

    Ik snap die heisa verdikke ook niet wé er wordt hier toch niemand verplicht hé om geld te storten. Daarbij wat is het verschil als je 6 euro betaald voor een pakje pannenkoeken en er dan maar 2 naar het bestemde doel gaat. Als je nu die 6 euro stort dan weet je tenminste zeker dat die volle 6 euro naar iemand gaat die vlugger dan ons allemaal hier dood zal gaan en die dan daarmee een dag van haar leven zal hebben, een dag waarop ze misschien heel eventjes vergeet dat ze ziek is!
    Wel daar geef ik toch graag een kleine bijdrage voor wé. Dak er dan geen pakske pannenkoeken of een dozeke chocolaatjes voor in de plaats krijg maakt mij niets uit. Kweet zeker dat we dan wel te horen krijgen hoe goed ze het heeft gehad. Moest ze het niet meer halen tegen dan dan gaan de centen naar een ander goed doel kweet echt niet wat daar verkeerd aan is.

    Cindy uit NIeuwpoort

  91. lucy Vlyminck | 30/10/2010, 7:56

    beste Maria,
    Ik zou je graag willen steunen ivm je droom.
    Maar even dit,.. gewoon even ter info.
    ik heb al veel gereist en canada was oa een van mijn reizen waar ik ook een boottocht heb gemaakt voor walvissen in het wild te zien,.
    Ik keek er enorm naar uit en vond dat echt Wauww walvissen…
    Maar eens op de boot werd ik erg ziek, Ik was nog nooit ziek geweest op een boot terwijl ik al dikwijls met een boot had gevaren.
    Toen we bij de walvissen aankwamen .. waren er wel 3 te zien op die moment.
    het was mooi, Maar stel je er niet te veel van voor.
    Je mag even blijven kijken en meestal gaan die boten na 10 min weer verder of van waar ze zijn gekomen.
    Ik zag ook dolfijnen maar niet van heel dicht bij.
    je moet er enig geluk bij hebben.
    Het is niet zo dat je ze op een bepaalde dag met zekerheid kan zien.
    Soms is er niks te zien en dan ben je je geld kwijt.
    Als je er toch ziet is het meestal van zover dat je er nauwelijks wat aan hebt,
    Tja ik heb enkele foto’s, Ingezoomd.
    Maar achteraf dacht ik zo van pfff heb ik werkelijk zoveel geld uit gegeven voor die walvissen te kunnen zien ??, Maar het is jouw wens en jouw droom… ik hoop dat je het kan doen.
    En dat je er dan van kan genieten.
    ik bedoel dit niet verkeerd of slecht hoor, zeer zeker niet.
    Maar denk er gewoon eens over na , En waar zou je ze willen zien, Want er zijn natuurlijk veel mogelijkheden.
    Veel sterkte verder en wens je het allerbeste toe.
    groetjes Lucy
    Nu zou het mij absoluut niet meer waard zijn , maar heb verder wel enorm van mijn reizen genoten.
    Ik wil maar zeggen.. Stel je er niet te veel van voor,.
    in de boekjes staat het soms zo prachtig beschreven dat je er de wereld van denkt. Maar het kan wel echt tegenvallen.

    Dag Lucy,

    Er is inderdaad een kans dat je ze niet ziet!
    Alleen had ik een heel ander gevoel bij het zien van de dolfijnen in Schotland ,dat was super. Dit was een verrassingsdag vanwege mijn broer en schoonzus. Het was een paar uur rijden van bij hen thuis. Dat was dus al vroeg vertrekken. Het weer was een beetje tussen de twee. Zon,wat regen en wind. Toen we in de bestemde haven aankwamen was het best mooi weer. Soms veel bewolking….ik was erg opgewonden,maar we waren wat te vroeg en zijn dan toch eerst iets gaan drinken,eten wou ik inderdaad niet doen om niet ziek te worden.
    Mijn schoonzus had ervoor gekozen niet mee te gaan met de boot omdat ze vlug ziek komt. Ik had daarin mijn voorzorgen genomen en een pilleke genomen
    Eindelijk konden we aan boord gaan van een kleine boot en we waren misschien met een tiental mensen. We moesten reddingsvesten aantrekken en ons vastmaken aan de boot. Bij het uitvaren van de haven hadden we direct prijs. Ze kwamen ons begroeten,op een drietal meter van de boot. Toch kozen die dolfijnen om dicht bij de haven te blijven terwijl wij verdervaren met een boot die draait op frituurolie.
    Terwijl we verder vaarden legde ze een paar regels uit. Ze verstoren de dieren niet,als ze niet tot bij de boot komen ja dan had je pech. Ze geven ze vb ook geen eten om hen te kunnen zien.
    Op een bepaald moment komen er een paar dolfijnen gewoon meevaren langs de boot. Je zag ze gewoon naast de boot….ze keken je aan met die lieve oogjes….dat was fantastisch!!! Dan hebben we getuige mogen zijn van hun spelletjes in de wilde natuur,hoe ze vissen vangden. Dat was gewoon fatastisch!!!
    Foto’s nemen was niet vanzelfsprekend,want ze zijn heel vlug,tegen dat jij op je knopke drukt,zijn zij al terug onder water. Opeens werd het zwaar bewolkt en opeens in 1 vingerknip waren de dolfijnen weg. We waren terrecht gekomen in een stormpje. Het begon te regenen,te waaien en de zee werd alsmaar ruwer,maar ik vond het gewoonweg fijn! De meesten waren niet meer op hun gemak,maar ik genoot gewoon…van het opgaan en neergaan van de boot. Toen wisten we wel waarom we ons moesten vastleggen aan de boot!!! De dagen,weken,maanden erna en nu nog zitten die momenten in mijn hart en dit samen te kunnen hebben beleefd met Kristof en mien broer dat was nogmaals fantastisch!!!
    Op dat moment heb ik nog meer respect gekregen voor hun leefwereld!!! Vind ik het ziellig om hen te zien opgesloten zitten in een bassin.
    Op het einde van dat jaar kreeg ik een meet en greet met de dolfijnen voor mijn verjaardag van Kristof. Was er heel blij mee vooral omdat je hen dan eens mag aanraken en wou altijd al eens weten hoe dit aanvoelde. Alleen deed het ook pijn om hen daar te zien zitten…
    Door deze ervaring is mijn droom nog versterkt om ooit eens walvissen en orka’s te zien. In Zuid-Afrika zou je de beste kans hebben om ze te zien. Alleen zal dat niet haalbaar zijn vanwege mijn gezondheid.
    We hebben een offerte gekregen dat haalbaar is ,waar er een medische opvang mogelijk is. Alleens is de kans om hen te zien het best mei tot oktober. Naar mijn gevoel,vooral van de laatste dagen haal ik dat niet meer. Als het gebeurd moet het in de komende weken . Op die reis hebben we 5 dagen de kans om hen te zien. Het is nog even afwachten of dit door zal gaan,moest het gaan dan vertrek ik onmiddelijk,maar ik wil dit samen met Kristof beleven. Daarvoor moet hij vakantie hebben,en dat is even afwachten hoe dit zal gebeuren.

    Ik wil die dieren niet aanraken of ermee zwemmen,want dat is hun wereld.

    Maria
    xxx

  92. culimieke | 31/10/2010, 6:33

    piep, hey maria,

    verdorie waar halen de mensen het recht zo negatief te reageren,

    als je je tv opzet vragen ze ook om de zoveel dagen geld voor ongetwijfels goede dingen,
    maar nu jij je wens wil vervullen krijg je dit

    wel meidke, niks van aantrekken en GO,

    ik duim dat je wens in vervulling mag gaan en dat die walvissen zich met velen aan je laten zien

    knufje culimieke

  93. Martien Baert | 31/10/2010, 9:43

    Lieve Maria,

    van mij is het ook de eerste keer dat ik met een mailtje reageer.Ik vind gewoon dat ik je dit moet laten weten .
    Ik kan haast niet geloven dat sommigen negatief reageren op je oproep .Ik heb die negatieve reacties echt moeten herlezen omdat ik niet kon geloven wat sommigen durven schrijven naar jou .Ik vind het echt schandelijk.Ik ben er niet goed van, laat staan hoe rot jij je dan wel gevoeld zal hebben na het lezen van die reacties.
    Je bent zo’n sympathieke moedige vrouw, die al zo verschrikkelijk veel heeft moeten doorstaan in haar jonge leven . Ik bewonder je , ik kijk echt naar je op . Je verdient het verdorie om duizenden walvissen te spotten!
    Richt je aandacht op de vele positieve reacties, en probeer die enkele negatieve uitspraken zo vlug mogelijk te vergeten.
    Mijn steun heb je zeker !
    Liefs,

    Martien

  94. nancy en geert hv koekelare | 31/10/2010, 11:23

    hallo maria

    wij snappen niet dat er mensen zijn die zo negatief kunnen reageren op iets dat totaal vrij blijvend is voor ons maakt het niet uit wat je met deze oprecht geschonken bijdrage doet als jullie er nog maar een beetje plezier aan beleven… wij weten dat je er alles zal voor doen om je droom te kunnen verwezenlijken door je liefde voor de dieren
    veel lieve groetjes
    nancy,geert de borders en gin

  95. tania en co | 31/10/2010, 11:33

    hey maria

    toen ik je oproep las deed ik ook eerst een beetje raar
    maar dacht toen ook direct van wie niet waagt niet wint
    niemand is verplicht hé
    ik hoop dat je wens in vervulling mag gaan en ik zal zeker er een duitje in mee doen

    groetjes tania

  96. isabelle | 31/10/2010, 2:18

    ik wil nog eventjes reageren op iemand die schrijft dat er precies enkel positieve reacties op de blog mogen komen en dat er zo hard wordt gereageerd als mensen negatieve opmerkingen schrijven. Persoonlijk denk ik dat de meeste bloggers geschokt waren door de onbeschoftheid en hardheid van wat ik die enkele ‘moraalridders’ noem: ze nemen woorden als beschamend en schandelijk in de mond, en vinden dat ze het recht hebben Maria uit te maken en te beledigen. Iemand schreef ‘ik zou dit nooit (durven) doen’, tja, so what? Iedereen heeft recht op zijn mening, maar of deze blog dan ook de gepaste plaats is om ze te uiten is nog de vraag. Er is toch altijd de mogelijkheid er gewoon het jouwe van te denken en hier weg te blijven.
    Maria, ik kan me onmogelijk voorstellen hoe jij je voelt en wat er in je omgaat telkens je slecht nieuws krijgt maar heb mijn eigen broer jong zien sterven. Als je maar een fractie doormaakt van wat ik in zijn ogen kon lezen Maria, dan weet ik dat dit heel zwaar moet zijn. Ik wil je dan ook van harte wensen dat je je droom kan waarmaken en dat je, als de tijd komt, op een goede manier afscheid zal kunnen nemen. Dat je droom een deeltje mag worden van de dankbaarheid die je op de blog uitte over het feit dat je ondanks je ziekte een fijn leven hebt.

  97. rina | 1/11/2010, 4:58

    ik heb maar een andwoord Maria

    GO FOR IT,EN LAAT JE DROOM UIT KOMEN………

    vind het heel moedig van je,zowel het openen van die rekening,als het geen wat je als droom hebt.
    heel veel voor plezier alvast,en geniet ervan als je er bent.

  98. Marina | 1/11/2010, 9:25

    Dag lieve Maria,

    Het zal vandaag voor veel mensen een erg emotionele dag geweest zijn maar zeker ook voor u… …hoop dan ook van harte dat je droom mag uitkomen…

    Wens je veel kracht en sterkte,
    Veel liefs,
    Marina

  99. KVK | 2/11/2010, 8:24

    Hey dappere Maria!

    Ik hoop/wens dat je droom uitkomt! GO FOR IT!

    Ieder zijn mening maar sommige zouden beter hun mening voor zichzelf houden……

    Hou er de moed in meid!

    groetjes
    K xxx

  100. Marc | 2/11/2010, 9:27

    Wel Maria, je hebt je eigen blootgegeven in het programma van de VRT. Dat zouden niet veel mensen aandurven. Voor wat hoort wat. Je blijft nu als enige over van de vijf, en ik denk dat geen enkele van alle kritiekasters hier hun leven met het jouwe zouden willen wisselen. De blog bestaat nu uit vier overleden mensen en jij.
    Ik heb net een kleine bijdrage gestort.

    Groetjes,

    Marc

  101. sonia | 3/11/2010, 12:05

    Maria, mijn centjes heb ik vorige week al gestort, dus als jij je droom kunt waarmaken, dan heb ik daar evenveel deugd van als jij. Ieder van ons heeft dromen, zo moet het ook, maar wij hebben nog een toekomst, wat die zal brengen weten we ook niet, maar blijven dromen (fantaseren) is zo belangrijk in ons leven.
    Voor jou en je ventje is dit toch wel heel belangrijk dus bij deze, hoop echt dat je binnenkort ervan kan gaan genieten en je ons hiervan laat meegenieten, meer moet dat niet zijn. Ga ervoor en probeer al het negatieve naast je neer te leggen, daar heb je totaaaaal geen boodschap aan, dus weg ermee!!! Niemand moet iets, ieder maakt dit voor zich uit en liefst zonder commentaar
    Alvast nog veel sterkte en vooral veel mooie momenten met al je dierbaren en je trouwe viervoeter Nemo; een grote dierenvriend

  102. Funda | 3/11/2010, 9:02

    Met alle respect..

    Mijn buurmeisje van 4 die kanker had wilde ook haar droom achternagaan. Haar droom was om later juf te worden, te trouwen en kinderen krijgen (net zoals ieder meisje). Ze wilde in een kasteel wonen en ze wilde (zoals ze dat zelf aangaf) bediend worden door een lakei.

    Ze heeft het niet gered, het is bij een droom gebleven.

    Uit principe zal ik geen geld aan jou overmaken maar zal ik het kankerfonds extra steunen. Ik hoop dat je daar ook genoegen mee kunt nemen.

    Succes met het inzamelen!

    Dag Funda,

    Je berichtje valt heel goed mee!!!!!
    Jammer dat je buurvrouw het niet heeft overleeft! Ik heb al vele dromen gehad….Ik was zes maand getrouwd toen ik ziek werd. In een 7 tal maanden kreeg ik niets anders dan ongeloof naar mijn kop. Een depressie,was niet gelukkig getrouwd,het zat in mijn hoofd en ik had anorexia volgens die vele dokters.
    Uiteindelijk was er 1 dokter die mij nog een kans gaf om iets te vinden en er is ook iets gevonden. Tijdens mijn hele behandeling streefde ik naar mijn/onze droom:KINDEREN.
    Onze droom werd werkelijkheid,tot dat het beest terug in mijn lichaam woekerde.
    Dit was een zeer pijnlijke periode,mijn droom ontglipte me, ontglipte ons. We hadden geen andere keus dan het te laten wegnemen,ons toekomstig kind te hebben gedood.
    Daarna was het terug vechten met alles wat we hebben!!! Ondertussen zijn we 5 jaar verder en hebben we er het beste van gemaakt!!!! We hebben andere dromen nagejaagd.
    Nu zit ik in de laatste rit van mijn leven en al van toen ik klein was ,was ik wel Fan van die grote wezens in de zee.
    Die droom wil ik nog beleven,samen met mijn man. Ons laatste reisje samen….
    Een droom om samen oud te worden is ons ook afgenomen,ik grijp wat ik kan grijpen!!!! Ik zal vechten tot de laatste seconde van mijn leven.

    Dank u wel dat je een extratje geeft aan het kankerfonds.

    Maria
    xxx

  103. Funda | 3/11/2010, 9:15

    Jammer hoor dat mijn vorige reactie verwijderd is.

    Dag Funda,

    Je reactie is zeker niet verwijderd!! Als het de eerste keer is dat je reageerd dan moet ik je toelaten.
    Iedereen heeft zijn eigen mening en ik vind dat heeel belangrijk!
    Velen vragen mij waarom doe je de slechte reacties niet weg? Dat doe ik niet, tenzij het echt echt grof zou zijn! Ik moet je ander bericht nog lezen. Veronderstel dat het geen funny berichtje zal zijn.

    Maria

  104. Els Cappelle / Zorghuis | 3/11/2010, 12:43

    Amai wat ben ik geschrokken van de reacties. Bij het lezen van je blog dacht ik dat iedereen even enthousiast zou zijn als ik en direct storten. Ik ben overtuigd dat de “negatieven” jou niet kennen. Dat geluk heb ik echter wel en ik wil hier aan iedereen laten weten : MEDE DANKZIJ DE GROTE HULP VAN MARIA EN HAAR BROER IS ER IN OOSTENDE EEN ZORGHUIS KUNNEN STARTEN MET DE OPVANG VAN ALLEENSTAANDEN MET KANKER !!
    Eigenlijk had ze die grote financiële steun die ze gaf beter voor zichzelf gehouden en tegen niemand iets gezegd.
    Als iemand jonger is dan 18 jaar, kan die beroep doen op “make a wish”, die er alles aan doet om dromen te realiseren Daar storten we toch ook voor ? Ik zie deze oproep als de make a wish versie voor volwassenen.
    Maria en familie, ik steun jullie voor 1000 procent !
    Lieve groeten

    Dag Els,

    Dank u wel voor al deze mooie woorden! Dit betekend heel veel voor mij!
    Hou je goed meid en we spreken nog es af he!

    Groetjes,
    Maria

  105. peet | 3/11/2010, 3:50

    hoi maria
    nog nooit heb ik op een blog gereageerd wel volg ik alles van in het hele begin .
    je hoort ook al een deel bij mijn leven ,even de blog lezen want je wilt toch weten hoe het met je gaat en als je even niet reageert begin ik al ongerust te raken .
    ik wil gewoon even kwijt , dat je voor mij een straffe madame bent , dus laat je niet van de kaart brengen .
    ik wens dat al je dromen waar kunnen worden , en geniet heerlijk van alles .

    een hele dikke warme knuffel
    peet xxx

  106. anja | 3/11/2010, 8:49

    Hallo,
    Hier ben ik nog eens. Een vraagje … indien er ondertussen acties zouden worden georganiseerd zoals spaghetti-festijn,verkoop van wafels of … kunnen jullie dit dan op de blog melden zodat ik hier ook kan aan deelnemen of misschien wel helpen organiseren
    groetjes,
    Anja

  107. Heidi | 3/11/2010, 9:08

    halllo Anja,

    kijk het zit zo. Van zodra het licht op groen staat zou Maria willen vertrekken. Dus tijd om dergelijke acties te doen is er niet echt. Misschien kan je ons contacteren via het hotmail adres :  mariaendewalvissen at hotmail.com. grt alvast heidi

  108. Marina | 3/11/2010, 10:02

    Ik ben het volledig met Els eens… hoop echt dat Maria snel zal kunnen vertrekken!

    Hopelijk heb je niet te veel pijn!

    Veel liefs, tot gauw,
    Marina

  109. Funda | 4/11/2010, 9:10

    Hai Maria,

    Bedankt voor je uitgebreide reactie. En het is je van harte gegund! Ga je droom achterna, want een ziekte kan je dromen wreed verstoren. Liever gisteren dan vandaag.
    Ik probeer me al een tijd in jullie (heb ook de nederlandse versie gevolgd; ‘over mijn lijk’) en dat lukt me gewoon niet. Ik zou willen zeggen dat ik je begrijp, ik zou zoveel willen roepen om je op te peppen. Maar ik kan het niet omdat ik me niet in jouw situatie bevind. Je bent nu op een punt van je leven dat je MOET weten wat je doet en wilt, omdat je niet veel tijd meer hebt. Volg je gevoel en laat alle anderen die tegen je gevoel zijn lekker in de shit zakken. Daar hoef je niet mee te zitten (al doe je dat wel als ik je zo lees), maar je hebt een punt in je leven bereikt waar je lekker egoistisch mag zijn. Doe dat gewoon. Vergeet niet, het is jouw leven, jouw spel en niets in het leven is zeker. Jij hebt ergens de luxe om je droom achterna te gaan. Er zijn veel mensen die plots overlijden aan ongelukken, hartinfarcten ed. zonder dat ze ooit hun droom hebben kunnen waarmaken. Dus neem het er gewoon van.

    Met vriendelijk groet.

  110. Carine | 4/11/2010, 11:18

    Dag,

    In eerste instantie wil ik ieder die om een of andere reden niet de gezondheid heeft die ie wilt veel sterkte en moed toewensen.
    Niet dagelijks, wel regelmatig lees ik deze blog (trouwens alle blogs doodgraag leven) soms glimlachend, vaak triestig of bewonderdend-verwonderd.
    Ik wil nergens een oordeel over vellen en weet dat eigen leed het zwaarst weegt. Door m’n job kom ik in contact met mensen die dagelijks met hun ziekte-gezondheid-lichaam worden geconfronteerd en nee je kunt dit niet vergelijken. In m’n naaste omgeving leeft iemand met een erg zwaar verlammingssymdroom, ik heb familie en vrienden aan kanker verloren en ken ‘n beetje ‘t erge verdriet van dit alles.
    Misschien ben ik vooral geschrokken door de manier waarop het geldinzamelen ter sprake kwam, geen actie of zo maar gewoon een rekeningnummer en dan alle reacties pfff. Van sommige gaan m’n haren overeind staan “beschamend - je met je blog ging bedelen - een slachtofferrol spelen” “drugsverslaafden hebben het zelf gezocht”, persoonlijk valt de oproep me ook wat zwaar op de maag sorry, vooral door z’n directheid maar het oorspronkelijke doel ervan daar kan ik wel inkomen . We hebben allemaal onze dromen en vaak begrijpen we die van een andere niet. Zal ik de mijne kunnen waarmaken? Miss stap ik straks in de wagen en …
    Door een recent voorval moet er me toch iets van het hart.
    Er worden acties gevoerd voor “kom op tegen kanker” en “kinderkankerfonds, plantjesweekend, appelverkoop enz… Ik dacht dat iets daarvan financiële steun was voor wie het nodig had en niet enkel voor onderzoek. Waarom gaan die gelden niet naar de kankerpatiënten? Na een wat moeilijke zoektocht heb ik ontdenkt dat sommige actie helaas nepacties zijn en ik zweer u: het artikel dat we ten voordele van kinderkankerfonds kochten en dat voor 0.69€ in de colruyt te koop ligt keihard tegen de grond gekeild heb. Het vertrouwen van mensen zo misbruiken voor “het goede doel” Dit moest ik even kwijt, was zo verbolgen daarover. Het is geen beschuldiging aan mensen hier, laat dit duidelijk zijn.

    Maria, ik wens je alle goeds, wat kan ik meer zeggen hé …
    Leef leef nu, geniet nu, samen met je naasten, steek miss niet al je energie in je droom maar denk aan vandaag,

    groetjes

  111. marleen | 4/11/2010, 1:38

    Hey Maria,wilde jou een fijne dag toe wensen. Groetjes Marleen.

  112. anne | 4/11/2010, 9:46

    Carine

    Misschien in de toekomst eerst even nagaan wie wie is, en dan pas bot reageren
    Ondertussen heb je toch iemand gekwetst, die het al moeilijk genoeg heeft
    groetjes

  113. elsbeth | 4/11/2010, 9:48

    Ewel hier word het vertrouwen niet misbruikt !Er is hier heel veel moed voor nodig geweest. Een rekening nummer openen. Mijn petje af… Nee geen egoisme,geen slachtoffer rol…Iedereen die hier iets op de rekening zet weet dat het goed zal besteed worden.
    Ik heb de indruk dat iedereen (of toch velen) iets terug willen voor hun luttige bijdrage. Een etentje,kaartavond(?) …de meesten dan nog nen keer bezopen naar huis..wat houd de inrichter er dan nog aan over????Dan moet jij daarbij ook nog een keer aanwezig zijn.Want ze willen je zien…Dat hou je niet vol.
    Nee Maria de meesten van de bloggers willen dat jij je droom kan waarmaken.
    Ik ben er tenvolle van overtuigd dat je nu 100% leeft,
    we hopen met zijn allen dat je je droom kan waarmaken…. Hopelijk lukt het je ,samen met je ventje….het is jullie van harte gegund.Blijf ervoor gaan,een droom kan werkelijkheid worden…
    Ik hoop uit de grond van mijn hart dat je droom werkelijkheid word…

  114. Heidi | 4/11/2010, 11:27

    hallo,

    ik denk dat er hier wel enige verwarring is want Carine had het over dat haar haren gingen rechtstaan bij bepaalde verwijten. En dan heeft ze er enkele opgenoemd. Lees het bericht van Carine eens na en dan zie je wel dat niet alles negatief bedoeld was. En ieder heeft een mening en als Maria deze post laat staan dan vind ze dit ook niet zo grof. Carine heeft ook tot de ontdekking gekomen van praktijken die echt niet kunnen. En ons op haar beurt ervoor gewaarschuwd. Niet dat het ons onverschillig laat. We gaan ervoor om haar droom te verwezelijken en eenmaal de tijd daar is laten we jullie het wel weten. Alvast bedankt voor jullie talrijke reactie’s. Grt heidi

  115. elsbeth | 5/11/2010, 12:28

    heb ik iets verkeerds gezegd dan? Ik heb heus wel begrepen wat carine bedoeld.Mijn haren staan ook wel recht van bepaalde reacties… en inderdaad Carine bedoeld niet alles negatief.(zo achterlijk ben ik nu ook weer niet)Ik heb de indruk dat Carine hier alles goed bedoeld.Het is maar zoals je het leest of wil lezen.Ik blijf erbij…uit de grond van mijn hart Maria blijf gaan voor je droom.. je verdiend het …,Mijn reactie is heel goed bedoeld…normaal begin ik van… shit hier gaan we weer…nou ja hier gaan we weer…ik hoop nog steeds dat je DIE droom kan waarmaken…ik ben ook (een patient) dus ik weet waarover ik praat.
    Ik heb vrienden verloren aan aids,ongevallen, ziekte, maar heb ook in de sector gestaan als verzorgende…dus ja mo ik blijf achter je standpunt… blijf ervoor gaan…

  116. Donny & Marischka | 5/11/2010, 8:33

    Liefste Maria,

    Wij volgen al een hele tijd de blog, maar tot nu toe hebben we nog niet veel gereageerd. Maar nu kan ik het niet laten.
    Al die negatieve reacties verdien je niet!! Als er nu één persoon is die altijd een ander ( Kristof, ouders, familie en vrienden…) op de eerste plaats zet, ben jij het wel!!! Je hebt een groot hart, en hopelijk mag je walvissen-droom vlug werkelijkheid worden.
    Wij steunen alvast en duimen.

    Groetjes, Donny en Marischka.

  117. linda | 5/11/2010, 8:46

    ik lees maria haar blog regelmatig, maar heb nog nooit gereageerd.
    Er is inderdaad veel moed voor nodig om een rekeiningnummer te openen en er zal heel goed over nagedacht zijn.
    Maria, geniet, nu het nog mogelijk is….jij hebt zoveel moed dat ik mij soms beschaamd voel dat ik als gezond mens soms al eens durf te klagen over een kleinigheidje.
    Lieve mensen, laat maria haar blog niet dezelfde weg opgaan als die van Natascha, daar heeft niemand wat aan.
    Vecht jullie ongenoegens ergens anders uit, maar niet hier..
    Maria, ik hoop dat je snel tussen de dolfijnen zal zwemmen!

    linda

  118. peet | 5/11/2010, 9:24

    hey mensen
    denk toch eerst een beetje na , al dat gekibbel op de blog
    ik vind er persoonlijk niks meer aan , en ik wel niet alleen .En denk eens aan Maria …hoe die zich moet voelen als ze dit allemaal leest .
    hoe kwetsend soms dingen zijn .
    ik wil graag iedere dag van maria horen, hoe ze haar voelt , wat voor leuks ze heeft meegemaakt maar zeker niet van jullie het gekibbel .
    dus mensen , gauw jullie commentaar voor jullie zelf en blijf van de blog .dan kan Maria blijven bloggen over de leuke en minder leuke dingen die nog op haar pad komen .want wij leven iedere dag mee met maria …..
    en hopen iedere dag op nieuws van haar op de blog .

    gr.peet

  119. sigrid | 5/11/2010, 11:42

    Uiteindelijk zijn er maar een drie- of viertal negatieve/kritische reacties…
    en 115 reacties waarin iedereen schrijft dat ze het erg vinden van de negatieve reacties en blabla blabla… Ik denk net dat er net zoveel aandacht gaat naar dat rekeningnummer dankzij die paar negatieve reacties. Dus: storten maar iedereen die dat wil!

  120. rina | 5/11/2010, 11:51

    hopelijk ben je al een hele stap dichter bij je droom…………
    ik gun het jullie van harte,en brand dan ook iedere dag een kaarsje,dat jullie droom mocht uit komen.

    veel liefs

  121. liliane | 5/11/2010, 10:19

    Dag mevrouw Maria,
    spijtig te lezen dat u deze week veel pijn had en opgenomen in de kliniek,ik hoop dat de pijn nu wat minder is en dat u een beetje kan genieten van uw droom, toch fijn met zo een lieve familie en man die toch goed voor u zorgen,want dat is ook belangrijk ,
    geniet van het weekeind,en verzorg je goed,

    lieve groeten van Liliane

  122. Carine | 7/11/2010, 7:47

    M’n oprechte excuses indien ik mensen heb gekwets en bot reageerde, ik hoopte dat te vermijden en schreef toch dat dit geen beschuldiging is aan mensen hier. Ik wou enkel mijn visie eens geven, heb ik al spijt van m’n reactie …

    Dank je wel Heide,
    met alle respect, “kom op tegen kanker” voert zoveel publiciteit en actie maar ooit al cijfers gehoord over wat aan euro’s mensen in handen krijgen? (laat staan ons verwittigen voor sjoemelaars)

    Anne, ik dacht dat ik nergens persoonlijk werd.
    Inderdaad, wie is wie, wie is ziek en/of wie heeft het moeilijk, wie wordt gekwets, misschien ik ook …

    groetjes en sterkte

  123. Tina Jonckheere | 9/11/2010, 2:34

    Maria,
    ga ervoor en laat je zeker niet ontmoedigen door negatieve reakties van bepaalde mensen! Ik schrik van al die negatieve reakties, dit heb je niet verdiend. Zoals vele mensen heb ik nog nooit gereageerd op deze blog of op de anderen hun blog maar nu vond ik dat ik dit wel eens moest gaan doen. In welke maatschappij leven wij eigenlijk? Ik werk als verpleegkundige en weet maar al te goed dat terminale mensen allemaal nog een droom hebben. De één hun droom is makkelijk uit te voeren dan de andere, maar is aan ons om die soms eens te helpen uitvoeren. Dit kan jammergenoeg niet altijd…
    Langs deze weg zou ik durven vragen aan iedereen om Maria te steunen bij haar droom zodat deze zo vlug mogelijk kan uitkomen. Vele kleintjes maken een groot! Ook ik ga morgen langs bij de bank om mijn bedragje over te maken.
    Maria, ik hoop voor jou dat je samen met je schatje mag vertrekken naar de walvissen en dat je er mag genieten van een pijnloze en zorgeloze vakantie. Geniet ervan, je hebt het meer dan verdiend!
    Dikke knuffel Tina

  124. isabel | 11/11/2010, 8:12

    Hallo Maria,
    Alle mensen die jou kennen weten wel dat jij niet gaat bedelen, of in een slachtofferjasje kruipt!!!!
    In jou situatie zouden er veel zijn die hun hoofd laten hangen, maar dat doe je niet…. dus trek je op aan de mensen die het GOED met je menen en vergeet die paar negatieve reacties!!!!!
    Ga door zoals je bezig bent samen met Stofke je ma en pa en de rest van de familie…en niet te vergeten Neo.
    Hopelijk komt je droom uit zodat je nog extra kracht hebt om tegen dat vreselijke beest te vechten!!!
    Ik heb je al een paar keer gewoon proberen te mailen maar dat gaat blijkbaar niet. (als het past wil je nog eens mailen naar mijn adres, misschien is er een verandering ) Alvast heel veel dikke knuffels van ons allemaal
    Isabel Laura en Seppe xxxxxxx

  125. Chantal | 12/11/2010, 11:27

    Beste Maria,

    Met veel interesse kwam ik hier lezen, omdat ik het ook van dichtbij meemaak… niet heel dichtbij, maar toch dicht genoeg om te weten hoe pijnlijk het is om hier mee om te gaan.

    De moedlust, de vechtlust, de kracht! Dit lees ik allemaal hier!
    Probeer je niets aan te trekken van de negatieve opmerkingen, je probeert een droom in vervulling te laten gaan… en dat recht heb je!
    Mensen wat dit niet aanstaan, storten gewoon geen geld, en houden best hun opmerkingen voor hunzelf. Want ze beseffen niet hoe hard ze hier een persoon mee kwetsen!

    Hou je sterk, en keep on fighting!!! xxx